Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriYeni Tramvay Hattı İçin İmzalar Atıldı

Yeni Tramvay Hattı İçin İmzalar Atıldı

İzmir Sanat Tiyatro Salonu’nda düzenlenen törende İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Karşıyaka-Çiğli arasında yapılacak olan 11 kilometrelik Çiğli Tramvay Hattı Projesi için ihaleyi kazanan firmayla sözleşme imzaladı. 14 istasyondan oluşan hattın iki yılda tamamlanmasını öngördüklerini belirten Soyer “mülkiyet problemleri nedeni ile yapılamayan yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki Ataşehir-Mavişehir İzban bağlantısı da bu hattın yapımı çerçevesinde gerçekleştirilecek” dedi.

Başkan Soyer, “İzmir tarihinin en büyük yatırımı olan Buca metrosu, yapımı devam eden Narlıdere metrosu, proje çalışması devam eden Karabağlar-Gaziemir metrosu ve bugün bizleri bir araya getiren Çiğli Tramvayı gibi projelerimiz ile İzmir’i demir ağlarla örmeyi sürdürüyoruz. Güvenli ve konforlu toplu taşımayı amaçlayan bu projelerimiz, İzmir ulaşımını önemli ölçüde rahatlatacak” dedi.

Karşıyaka Çevreyolu İstasyonu’ndan başlayacak olan hat, bağlantı köprüsü ile Çiğli İstasyonaltı Mahallesi’ne bağlanacak. Yaklaşık 500 metrelik bağlantı köprüsü, çevre yolunun üzerinden geçecek ve köprüde tramvay hattının yanı sıra yaya ve bisiklet yolları da bulunacak. Güzergahın büyük bölümü mevcut cadde ve yolların orta refüjlerinden geçecek şekilde çift hat şeklinde planlanan hattın güzergahı Karşıyaka Çevreyolu İstasyonu, Ataşehir, Çiğli İstasyonaltı Mahallesi, Çiğli İzban Durağı, Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi, Ata Sanayi Bölgesi, Katip Çelebi Üniversitesi ve Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ne hizmet verecek şekilde düzenlendi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments