İstanbul’a 6 Yeni Okul

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yaptırılacak olan Çekmeköy, Eyüpsultan, Fatih, Sultanbeyli ve Üsküdar ilçelerinde toplam 143 derslikli 6 okulun temel atma töreni gerçekleştirildi.

Temel atma törenine ilişkin düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulunan TMSF Başkanı Muhiddin Gülal; “Çocukların eğitimine ilişkin bir proje sebebiyle bir araya gelmekten dolayı gurur ve mutluluk duyuyorum. Hep birlikte, temel atma törenlerini gerçekleştireceğimiz, Fatih’te 24, Çekmeköy’de 24, Eyüp Sultan’da 32 ve Sultanbeyli’de 24 derslik olmak üzere 4 okulda toplam 104 dersliği kapsayan projemizin, başta ülkemize ve milletimize, eğitim camiasına ve çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Burada, huzurlarınızda biraz önce duyurusunu yaptığımız Üsküdar’daki 2 okulumuzla birlikte ki orada 16 derslikli bir ilkokul, 19 derslikli ortaokul ve 4 derslikli bir anaokuluyla birlikte bir kompleks inşa edeceğiz ve bu ilave derslikle birlikte inşallah toplamda bu 143 dersliği milli eğitim camiasına kazandırmış olacağız. Üsküdar’la ilgili çalışmalarımızı inşallah ocak ayı çıkmadan başlamayı planlıyoruz. Hemen sözümün başında ifade etmek isterim ki, inşallah tüm imkanlarımızı seferber etmek suretiyle bu 6 okulumuzu, 2021-2022 eğitim yılı başında Milli Eğitim Bakanlığımıza teslim edeceğiz” dedi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise; “İstanbul’da 3 milyon 26 binin üzerinde öğrenci, 3 bin 310’u devlete ait olmak üzere, toplam 7 bin 700 okul var. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul’da milli eğitime yeni okulların kazandırılması yönündeki talimatıyla çalışmalara başladık. İstanbul’da 36 okulun yapımı devam ediyor, bugünkü temel atılanlarla birlikte 62 okulun yapımına henüz başladık ya da başlamak üzereyiz” dedi.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments