Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerEkonomi HaberleriYerinde Dönüşüm İçin TOKİ ve Yüzde 50 Faiz Desteği Müjdesi Geldi!

Yerinde Dönüşüm İçin TOKİ ve Yüzde 50 Faiz Desteği Müjdesi Geldi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yoğun bir gündem ile çalışmalarına tüm hızı ile devam ediyor. İzmir’de yaşanan deprem sonrası bölgedeki çalışmalarını da sürdüren Bakan Kurum en büyük yıkımın yaşandığı ve riskli bina stoku ile dikkat çeken Bayraklı’da mahalle sakinleri ile bir toplantı düzenledi. Evleri hasar gören ve yıkılan kişilere yerinde dönüşüm müjdesi veren Bakan Murat Kurum bunun için gerekirse TOKİ’yi devreye sokacaklarını söyledi.

İzmir’de yaşanan deprem sonrasında bir kere daha hayati önemi ortaya çıkan kentsel dönüşüm projeleri hakkında yeni açıklamalarda bulunan Bakan Kurum bir kere daha kentsel dönüşümün de en az terörle mücadele kadar önemli bir konu olduğunu dile getirdi.

Yaşanan depremin ardından bölgedeki denetimlerini ve toplantılarını tüm hızı ile sürdüren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bayraklı mahalle sakinleri ile bir araya geldi. TOKİ tarafından deprem konutları projelerine başlanacağını belirten Bakan Kurum 1 sene içerisinde projeleri tamamlamak istediklerini söyleyerek detaylar hakkında bilgi verdi.

YÜZDE 50 FAİZ DESTEĞİ VERİLECEK, TOKİ YERİNDE DÖNÜŞÜM DESTEĞİ SAĞLAYACAK!

Bakan Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında tüm şehirlerde her ilçede yapılacak olan projeye bakanlık olarak destek vermeye çalıştıklarını belirterek İller Bankası üzerinden belediyelere 5 milyar liraya kadar yüzde 50 faiz desteği sağlayacaklarını dile getirerek “Yine Bakanlığımızın prensip olarak koyduğu hızlı, yerinde, gönüllü dönüşüm prensipleriyle yapılacak tüm kentsel dönüşüm projelerine gerekirse Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız eliyle yapım desteği vereceğiz.

Ben söylemiyorum, burada da açıklamak da istemiyorum. Bazı belediyelerimizden çalışma geldi, bazılarından gelmedi. Vatandaşlarımıza da riskli binalarda oturmayın, gelin, hep birlikte biz Bakanlık olarak belediyelerimizle birlikte her türlü desteği vereceğimizi ve bu çerçevede binalarımızı acilen dönüştürmemiz gerektiğini ifade ettik ve onları hiçbir zaman sahipsiz bırakmamaya gayret gösterdik” diyerek TOKİ tarafından yerinde dönüşüm desteği vereceklerini vurguladı.

İzmir’de deprem konutları hem yerinde dönüşüm hem de rezerv alan olarak belirlenen alanlarda ivedilikle başlatılacak ve 1 sene içerisinde tamamlanacak.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments