“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriYerli Otomobil Fabrikasının Temeli Atılıyor!

Yerli Otomobil Fabrikasının Temeli Atılıyor!

Tüm Türkiye tarafından yakından takip edilen yerli otomobil hakkında son dakika gelişmesi yaşandı.

Konu hakkında açıklama yapan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Türkiye’nin ilk yerli otomobiline hayat verecek olan fabrikanın temellerinin atılacağını ilan etti.

TÜRKİYE’NİN İLK YERLİ OTOMOBİLİ TOGG NE ZAMAN YOLLARDA OLACAK, İLK SATIŞ TARİHİ BELLİ Mİ?

Üretilecek ilk milli araç olması nedeni ile yakından takip edilen yerli otomobil projesi hakkında açıklamalarda bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu pandemi krizine rağmen çalışmalara büyük bir özveri ile devam ettiklerini belirterek “Yerli ve milli araçta yan sanayi çok önemli.

İlk çıkacak aracımızda yüzde 51 yerlilik oranına ulaşmayı istiyoruz. Yeni bir teknolojik araç. TOGG için sektör temsilcilerimiz ve üniversitelerimiz ile birlikte çalışacağız. Hedefimiz 2022 sonunda yüzde 51 yerlilik oranına sahip ilk aracı banttan indirmek. İki sene sonra da bu yerlilik oranını yüzde 75’e çıkarmayı hedefliyoruz. Tabii burada Bursa sanayisi her zaman çok önemli olacak.

Bursa otomotiv yan sanayisi bizim gururumuz. Bursa iş dünyasının vereceği katkı çok önemli. Bütün bu konularla alakalı İbrahim Burkay kardeşim ile görüştük. Artık Bursalı TOGG var. Bursa’nın sektördeki tecrübelerinden istifade etmeyi istiyoruz” diyerek Bursalı TOGG’un ilk örneklerinin 2022 yılında yollarda olacağını söyledi.

YERLİ OTOMOBİL FABRİKASI TEMELİ BU AY ATILACAK!

TOGG Modelinin üretimine ev sahipliği yapacak olan yerli otomobil fabrikası için Türkiye’nin önemli otomobil üretim merkezlerinden biri olan Bursa’da karar kılınmıştı.

Bursa’da kurulacak olan fabrika hakkında da açıklamada bulunan Hisarcıklıoğlu sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımları ile Temmuz ayı içerisinde ortak bir tarih belirlenerek temel atma töreni düzenleneceğini söyledi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments