“Yapigundem
Ana SayfaHaberler‘Yeşil Mahalle’ Projesi Hayata Geçiyor

‘Yeşil Mahalle’ Projesi Hayata Geçiyor

Türkiye’nin sadece bungalovdan oluşan ilk mahallesi olma özelliği taşıyan ‘Yeşil Mahalle’ projesi, Kırklareli’nde hayata geçiriliyor.

Kırklareli’nin Kofçaz ilçesi, Elmacık Köyü’nde başlatılan Yeşil Mahalle projesi, doğayla iç içe bir konsepte sahip. 44 bin metrekare büyüklüğe sahip alanda inşa edilecek olan bungalovlardan toplam 168 adet kullanılacak. 

Konuyla ilgili konuşan Yeşil Vadi Genel Müdürü Emin Ertuğrul, ‘’Burası Türkiye’nin ilk bungalov mahallesi. Burada toplamda 44 bin metrekare içerisinde 5 ayrı imarlı, ifrazlı ada içerisinde 168 adet bungalov ev yapıyoruz. Buradaki en büyük amacımız görmüş olduğunuz doğal yapı içerisinde doğallığı bozmadan bungalovlarımızı yapmak ve doğal düzene uygun imalatımızı bitirmeyi hedefliyoruz” dedi. 

Ertuğrul, projenin etap etap ilerlediğini ifade ederek Kırklareli’nin doğal güzelliğine yakışacak bir proje yaptıklarını söyledi. Ertuğrul, İstanbul başta olmak üzere büyükşehirlerin stresinden bunalan vatandaşların bungalov mahallemizde daha rahat ortamda güzelleştirmek adına projeyi oluşturduklarını vurguladı. Kırklareli’nin doğal güzelliğine değinen Ertuğrul, “Kırklareli’nin en büyük özelliği Trakya bölgesinin en yeşil alanı, doğal güzelliklerine sahip olması ve İstanbul’a yakınlığı projeyi geliştirmemizi sağladı.” diye konuştu.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments