Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriZivella’dan Adapazarı’na 7 Milyon Dolarlık Yatırım 

Zivella’dan Adapazarı’na 7 Milyon Dolarlık Yatırım 

Zivella, Adapazarı, Kaynarca’da bulunan Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) 7 milyon dolarlık yeni bir tesis yatırımı yapacak.

Tasarım ofis mobilyaları alanında faaliyet gösteren Zivella yeni üretim tesisi için hazırlıklara başladı. 2023 yılında inşaat çalışmalarına başlanması hedeflenen yeni tesis, Adapazarı, Kaynarca mevkiinde yer alan OSB’ye kurulacak. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Zivella Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Uzun, “Şu anda 37 ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu ülkeler arasında yer alan Azerbaycan ve İngiltere’de birer mağazamız var. Bunu yaparken de ciromuzun yüzde 50’sini ihracattan elde ediyoruz. Hedefimiz bu oranı daha fazla yukarı çıkarmak. Esas hedefimiz kendi sektörümüzde ihracatı en çok yapan firma olmak” dedi. İstanbul, Sultanbeyli’de 11 bin metrekarelik üretim tesislerinin bulunduğunu ve burada ofis mobilyaları alanında yıllık 200 bin adet üretim yaptıklarını anlatan Uzun, “Yönetici grupları, çalışma koltukları, bekleme alanları, dinlenme koltukları ve ofis mobilyaları başta olmak üzere birçok alanda üretimimiz var. Yapmış olduğumuz tasarımlar yurtdışında ciddi talepler görüyor. Tasarımı merkez noktasına almanın faydalarını özellikle yurtdışı fuarlarda çok gördük.” dedi.

2023 yılında yeni bir fabrika yatırımı daha yapacaklarını belirten Uzun, “Yapacağımız yeni tesiste sürdürülebilirliğe odaklanıyoruz. Ürün adedini artırmaktan ziyade imalat tarafında akıllı üretim ve verimliliği artırmayı amaçlıyoruz. Yeni tesisimizde hayalimiz iyi bir çevre ve çevre bilinci bırakmak.” şeklinde konuştu. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments