Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerZorluoğlu’ndan Vizyon Projelere Ziyaret!

Zorluoğlu’ndan Vizyon Projelere Ziyaret!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, şehirde yükselen vizyon projelerin inşaat alanlarını ziyarette bulunarak yetkililerden bilgi aldı. 

Trabzon’un marka değerini arttırmak amacıyla inşa edilen vizyon projeleri ziyaret eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Vadi Park ve Hisar Kent projelerinin de hayata geçirileceğini açıkladı. 

Yeni Otogar, Ganita-Faroz, Kadın Yaşam ve İstihdam Merkezi ile Kadınlar Hali projelerini basın mensupları ile birlikte inceleyen Zorluoğlu, “Yeni Otogar inşaatı yüzde 30’ları geçti. Gelecek yıl mayıs ayı gibi açılışını hep beraber gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Çok nitelikli bir yapı oluyor. Fotoğraflardaki gibi olmazsa para vermeyeceğiz. Biz öyle çalışıyoruz, projelerimizin görselleri nasıl ise aynı oranda gerçekleşmesini şart koşuyoruz. Kahramanmaraş Caddesi’nde bu şekilde yaptık, otogarı da bu şekilde yapıyoruz” dedi. 

Değirmendere’yi de unutmayan Başkan, “Değirmendere’nin öneminin bilincindeyim. 29 hektarlık sanayi alanında bulunan bin 700 dükkanı taşıyıp, Avrupa ülkelerinde olduğu gibi nehri de gerekiyorsa rehabilite edip etrafını dönüştürerek Değirmendere bölgesini muhteşem bir görüntüye kavuşturmayı hayal ediyorum. Ben hayalime bir noktadan başladım. Terminal binası ve çevresi bu dönüşümün başlangıcıdır. Değirmendere’deki dönüşüm terminal sonrası hızlıca devam edecektir.” şeklinde konuştu. 

Prensip olarak kaynağı bulunmayan ve ihale aşamasına geçmeyen hiçbir projeyi paylaşmadığını söyleyen Murat Zorluoğlu, açıklamasını şu sözlerle devam ettirdi:

“Çünkü paylaşıp da daha sonra gerçekleştiremezsek bizim inandırıcılığımız zedelenir. Bunu da hiç arzu etmeyiz. O nedenle biz projelerimizde önce kaynağını buluyoruz, projesini hazırlıyoruz, ihale aşamasına geliyoruz ve kamuoyuna açıklıyoruz. Geçen hafta Ankara’da Sayın Valimiz, Sayın Milletvekillerimiz ve İl Başkanımızla beraber Sanayi ve Teknoloji Bakanımız hemşehrimiz Sayın Mustafa Varank’ı ziyaret ettik, toplantı yaptık. Trabzon 2019 yılında Sayın Bakanımızın oluruyla Cazibe Merkezleri Destekleme Programına dahil edildi. Bu programda çok az sayıda il var. Trabzon’u da Sayın Bakanımız sağ olsun kendi oluruyla o programa dahil etti. Cazibe Merkezleri Destekleme Programı, birçok projenin yapılmasına destek verecek bir mali program esasında. O yüzden bizim dahil olmamız önemliydi. Dahil olduktan sonra bir kaç tane iş yaptık. Bir tanesi Sanayi Sitesi alanının taşınmasına ilişkin fizibilite çalışmasıydı. Bir diğeri de Bilim Merkezi ve Planetaryum. Kubbe inşaatı tamamlanmak üzere. O da bölgede ilk olma özelliği taşıyor. Onu da yıl sonuna kadar tamamlayıp, önümüzdeki yılbaşı hizmete açacağız. Bilim Merkezi ve Planetaryum da kaynağını Cazibe Merkezilerini Destekleme Programı’ndan bulduğumuz bir işti.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments