“Yapı
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriDünya Şehir’den 4 Milyar TL Yatırım 

Dünya Şehir’den 4 Milyar TL Yatırım 

Yapı ve İnşaat sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Dünya Şehir, İstanbul, Beykoz ve Merter’de 4 Milyar TL’lik yeni projelere yatırım yaptı. 

Uluslararası Landmark projelerle ön plana çıkan Dünya Şehir, İstanbul, Beykoz ve Merter’de inşa etmeyi planladığı 4 projenin tanıtımını düzenlediği basın toplantısı ile yaptı. Toplantıda Dünya Şehir Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yum, Dünya Şehir Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şevket Bilal Irmak ve Genel Müdür Eser Serbest yer aldı. 

Basın toplantısında konuşmasına yer verilen Dünya Şehir Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şevket Bilal Irmak, “Hepinizin bildiği gibi her sektör belli başlı sorunlarla mücadele ediyor. Zorlu zamanlardan geçmemize rağmen yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Ancak üretebilirsek ayakta kalabiliriz. Her şeye rağmen satışlar gayet iyi gidiyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mayıs verilerine göre, Türkiye genelinde konut satışları Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 107,5 artarak 122 bin 768 oldu. Konut satışlarında İstanbul 22 bin 148 konut satışı ve yüzde 18 ile en yüksek paya sahip oldu. Biz de teslimlerine başladığımız Dünya Şehir Kartal’a gösterilen yoğun ilgiden çok memnunuz.” ifadelerini kullandı. 

Durgun bir dönemde gayrimenkul sektörüne giriş yaptıklarını anlatan Irmak, “Şu an sektörde hareketlilik var, fazla talep var. Beklediğimiz bir durumdu. Üretimin talebi karşılaması için önümüzde bir süreç var. Sektördeki hareketliliğin önümüzdeki 4-5 yıl daha devam edeceğini düşünüyoruz. Konut bir ihtiyaç. Maliyet artışları konutlara talebi düşürmedi. Bu süreçte biz yatırımlarımıza, projelerimize devam ettik. Şuan yaptığımız projelerin toplam yatırım bedeli yaklaşık 4 milyar lirayı buluyor.” Dedi.

Basın toplantısının bir diğer konuşmacısı olan Dünya Şehir Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yum ise “İnsanı ve doğayı odağına alan, çevre dostu, yenilenebilir enerji kaynaklarına öncelik veren, enerji sarfiyatını en aza indirmeyi amaçlayan, ihtiyaca yönelik teknolojinin kullanıldığı, gelecek trendlerine uyumlu estetik mimari anlayış ile projeler geliştiriyoruz. Çağdaş, konforlu, doğaya saygılı ve şehirlerin silueti ile uyumlu projeler üretmek amacıyla çıktığımız bu yolda, sektöre ve dolayısıyla ülke ekonomisine olan katkımız bizim en büyük motivasyon kaynaklarımızdan biri. Dünya Şehir olarak, kaliteli yapılar ortaya koyarken, tasarım gücümüzün de ön planda olduğunu söylemek isterim. Dünya Şehir Kartal projesinde olduğu gibi yaşayan, nefes alan, insanlara içinde bulunmaktan keyif alacak yapılar inşa etmeye devam edeceğiz.” açıklamalarında bulundu. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments