“Yapigundem
Ana SayfaProjelerAfşin’de Yıldız Konutları’nın Temeli Atıldı

Afşin’de Yıldız Konutları’nın Temeli Atıldı

Yıldız İnşaat tarafından Kahramanmaraş, Afşin’de yükselecek konut projesi, depreme dayanıklı tünel kalıp sistemiyle inşa ediliyor. Projede 20 adet 3+1 konut tipi yer alacak.

Yıldız İnşaat, Afşin, Efsun Turan Mahallesi’nde tünel kalıp sistemi ile depreme dayanıklı 3+1 135 metrekarelik 20 daireden oluşan konut projesini hayata geçirmeye başladı.

Projeyle ilgili bilgi veren Yıldız İnşaat Saha ve Şantiye Sorumlusu Mehmet Yıldız, şunları söyledi:

“Biz yaklaşık 20 yıldır Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinde tünel kalıp konusunda tecrübeye sahip olduk. Bu zamana kadar yaptığımız projelerimizi en ufak bir hasar veya daha değişik bir problem yaşamadık çok şükür. Depremden sonra ilçemize nasıl faydalı olabiliriz, bu ilçemizi yapıda nasıl daha geliştirebiliriz diye düşünceler içindeyken abilerimle, kardeşimle ortak bir karar alarak Afşin’e kendi memleketimize yurdumuza daha güçlü daha güvenilir daha sağlam ve daha lüks konutlar yapma düşüncesini ortaya koyduk. Bugün kazımıza başladık.

Yıldız Konutları 2 bloktan oluşan 20 daireli 3+1 bloklarımıza startımızı verdik. Tünel kalıbını düşünme sebebimiz yaklaşık 40 yıldır Türkiye’de bulunan bu tünel kalıp sistemi, Türkiye’de ilk defa Afşin’de uygulandı. Site 3 site 2, Çoğulhan site, Doğa site ve Elbistan’da site olarak yapıldı. O kadar bakımsız ve harap olmasına rağmen bu asrın felaketinde en ufak sıkıntı yaşanmadı. Biz de bu düşünceyle daha sağlam ve daha güzel bir yaşam alanı sunarak hemşerilerimizin, ailemizin, eşimizin, dostumuzun daha güvenilir mekanlarda hayatlarını sürdürme amacıyla bu projeye start verdik. Sadece Yıldız Konutları projesiyle değil şu anda ön sözleşmelerini yaptığımız yerinde dönüşüm projelerinde tünel kalıp sistemi kullanıyoruz.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments