Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerAkkim Kimya, Gıda Üretim Tesisi Projesini Hayata Geçiriyor

Akkim Kimya, Gıda Üretim Tesisi Projesini Hayata Geçiriyor

2021 yılında Nazilli merkezli USK Kimya’yı bünyesine katan Akkim Kimya, yatırım projelerine devam ediyor. Akkim, Gıda katkı üretim tesisi amacıyla devreye aldığı yeni yatırımını hayata geçiriyor. 

Sektördeki varlığının 45. Yılına gelen Akkim, geçen sene Aydın, Nazilli ilçesinde faaliyet gösteren USK Kimya’yı bünyesine katmasıyla gündeme gelmişti. 2022 yılında da yeni yatırımını duyuran firma, gıda katkı üretim tesisini inşa etmeye hazırlanıyor. 

Yeni proje hakkında açıklamalarda bulunan Akkim Genel Müdürü Onur Kipri, “Sürdürülebilir büyüme hedefimizle yatırımlarımıza devam edeceğiz. Nazilli’de ürettiğimiz karboksimetil selüloz gıda sektöründe birçok alanda kullanılıyor. Akkim Kimya’nın 45 yaşında ve Nazilli’deki yatırımımızın 1. yıl dönümünde böylesi bir tesisi şirketimize kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz. Gıda katkı üretimi için apayrı bir bina inşa ettik ve tüm teknolojik altyapıyla sistemlerimizi hazırladık. Türkiye’de bir ilk olarak FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgesi Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Bu belge sayesinde gerçekleştirdiğimiz üretimimizi hem yurt içi hem de yurt dışındaki beklentileri karşılayabileceğiz. Ulusal ve uluslararası mevzuata uygun olduğu bir kez daha tescillendi. Yeni tesisimizle hem Türkiye’nin ihracat hedefine katkı sağlayacağız hem de istihdam alanı sunacağız.” dedi. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments