“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberler“Sağlık turizmi ile entegre modern konutlar oluşturmalıyız”

“Sağlık turizmi ile entegre modern konutlar oluşturmalıyız”

6 mayıs çarşamba günü Gayrimenkul Yurt Dışı Tanıtım Derneği (GİGDER) tarafından organize edilen ve online olarak yayınlanan “Covid-19 Süreci ve Sonrasında Gayrimenkul Sektörü” toplantısında konuşan JLL Türkiye Ülke Başkanı Ömer Avi Alkaş, burada yaptığı açıklamalarının bir bölümünde “İleri yaşta olanlar için sağlık turizmi ile entegre modern konutlar oluşturmalıyız” diyerek şunları söyledi:

“Türkiye’den yurt dışına konut satışını, çok değerli bir ihracat olarak görüyorum. Bu, Türk gayrimenkulünün başarısıdır. Son dönemde 250 bin dolara kadar düşen vatandaşlık olanakları da çok önemli bir adımdı. Bu adım sayesinde Türkiye’den ev alan yabancıların, aileleriyle birlikte 90 günleri de aşan sürelerde Türkiye’de bulunabileceğini düşünüyorum. Bu süreç salgın atlatıldıktan sonra da devam edecektir.

Türkiye’nin asgari hakkının, 65 milyon turist olduğu kanaatindeyim. Turizm, ekonomi alanındaki önemli çıkış yollarından biridir. Turizmin içinde de farklı türler bulunuyor. Örneğin biz AVM yönetimleri olarak, alışveriş turizminden ziyadesiyle beslendik. Keza sağlık turizmi de öyle. Bu süreçleri nitelikli hale getirmeliyiz. Özellikle ileri yaş tedavileri için modern konutlar oluşturmalıyız. Airbnb mantığını küçümsemememiz lazım. Dolayısıyla gayrimenkulleri, sahiplerinin olmadığı dönemlerde de gelir sağlayabilecek hâle getirmeliyiz. Buradan tüm ekonomi istifade eder. Bahse konu hareketlerin, ülkemizin globalleşmesinde çok önemli olduğunu düşünüyorum.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments