Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriAnkara’ya 4 Yeni Metro Hattı Geliyor

Ankara’ya 4 Yeni Metro Hattı Geliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, metro projelerini hizmete sunmaya devam ediyor. Bu doğrultuda, Çayyolu, Keçiören Metrosu ve Kızılay Dikmen Raylı Sistem Hattı projelerinin ilk oturum ihaleleri yapıldı.

Ankara’da nüfus yoğunluğu nedeniyle harekete geçen Elektrik Gaz Otobüs (EGO) Genel Müdürlüğü, Çayyolu Metrosu’nun uzatılması projesi kapsamında ‘’M2 Hattının Koru-Yaşamkent ve Koru-Bağlıca Sistem UZatma Hattı Uygulamaya Esas Kesin Proje Hizmetleri Danışmanlık Hizmet Alım İşi’’ için ön yeterlilik ihalesi açtı.

İhaleye açılan Çayyolu projesinin ardından, ‘’M4 Hattının Şehitler-Forum Raylı Sistem Uzatma Hattı Uygulamaya Esas Kesin Proje Hizmetleri Danışmanlık Hizmet Alım İşi’’ ile ‘’M5 Hattı Kızılay-Dikmen Raylı Sistem Hattı Uygulamaya Esas Kesin Proje Hizmetleri Danışmanlık Hizmet Alım İşi’’ için ihalesine çıkıldı.

Alınan kararların ardından sosyal medya hesaplarından müze veren Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, ‘’3.yılımızda 4 yeni metro hattı için harekete geçiyoruz. Projesi biten 7,4 kilometrelik Dikimevi-Natoyolu hattı için bakanlık onayının ardından çalışmalara başlayacağız. Yaklaşık 26 kilometrelik 3 yeni hatta ise ön yeterlilik ihalemizi tamamladık, proje çalışmalarımız başlıyor.’’ şeklinde konuştu.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments