“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerDüzce’ye 800 Yataklı Yeni Hastane Geliyor

Düzce’ye 800 Yataklı Yeni Hastane Geliyor

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Aziziye Mahallesi’ne 800 yataklı yeni hastane, 120 yataklı özel bir hastane ve alışveriş merkezi kazandırılacağını açıkladı.

Kiremitocağı Mahallesi’ndeki dernek binasında bir araya geldiği vatandaşlara açıklamalarda bulunan Özlü, “Şehir merkezinde gençlerimizin spor yapabilecekleri, ter dökebilecekleri, oyun oynayabilecekleri güzel bir mekan oluşturuyoruz. Toplamı yaklaşık 20 dönümdür. İçerisinde spor salonu, bir Nurettin Zafer Stadı benzeri amatör spor kulüpleri stadı, parklar, gençlik merkezi gibi yapılar var. Parkları biz yapacağız. Ama spor kampüsünün diğer bütün unsurlarını Gençlik ve Spor Bakanlığı yapacak, Spor Toto Genel Müdürlüğü bütçesinden karşılanacak. Yaklaşık 400 milyon liralık bir yatırım. Yanında Gençlik Merkezi bulunan, metruk görünen bu arazi tertemiz bir park, bir bahçe, bir spor merkezi olacak” dedi.

Aziziye Mahallesi’nde kurulan çadırda halka bir araya gelen Özlü, “Buradaki hastanesinin inşaatı 2015 yılında ben milletvekili olduğumda yarımdı ve açılamamıştı. O tarihte bir milletvekili olarak hastane inşaatını üstlenen müteahhidi buldum ve inşaatı bitirme sözü aldım. O hastane benim baskılarım sonucu bitti. Hastanenin taşınması konusunda bir engel ile karşılaştık. Onların da üstesinden geldik. Bu hastanenin yapılmasında ve açılmasında çok önemli katkım vardır” ifadelerinde bulundu.

Hastanenin önünde bulunan 34 dönümlük fidanlık arazisinin, Orman Bakanlığı ile sürdürülen 3 yıllık görüşmeler sonucu Sağlık Kampüsü yapmak üzere Sağlık Bakanlığı’na tahsisini sağladıklarını ifade eden Özlü, “Bu araziye temelinde deprem izolatörleri olan 6 katlı ve 800 yataklı bir hastane planladık. Seçimlerden önce Düzce’ye gelmesi için Sağlık Bakanımızı da davet ettik. Buraya bir büyük hastane yapacağız. 365 yataklı mevcut hastanemiz ile birlikte toplam bin 165 yataklı bir hastanemiz olacak. Devlet hastanemizin statüsünü de değiştireceğiz, Düzce Eğitim ve Araştırma Hastanesi olacak. Hastanemize daha çok doktor, daha çok doçent ve profesör olacak. Eski Devlet Hastanemizin olduğu yaklaşık 16 dönümlük bir arazimiz daha var. Onun için de bir yatırımcı ile görüşüyoruz. Orası için güzel bir proje hazırladı. İnşallah zemininde alışveriş merkezi olan 120 odalı bir özel hastane olacak. Sıradan değil, Türkiye’de örnekleri olan bir özel hastane olacak. Görüşmelerini yapıyoruz, inşallah olumlu sonuçlanacak” ifadelerini kullandı.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments