Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriAntalya'da Yeni Bir Kentsel Dönüşüm

Antalya’da Yeni Bir Kentsel Dönüşüm

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 planlamaları arasında yer alan Balbey Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi için çalışmalara başlandı. Hazırlanan proje Büyükşehir Belediyesi’nce Antalya Mimarlar Odası’nın temsilcilerine anlatıldı. Mimarların projeye dair düşünceleri alınarak planlama üzerinde revizyonlar yapılacak.

Toplantıya Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Başdanışmanı Cem Oğuz, Başkan Danışmanı Alper Gökçay, ANTEPE Genel Müdürü İsmail Erdoğmuş, İmar Şube Müdürü Tuncay Kaya, Kent Estetiği Daire Başkanı Barış Soykam, Mimarlar Odası Antalya Şube Başkanı Ali Serdar Akyurt, Mimarlar Odası Antalya Şubesi İkinci Başkanı Hakime Yılmaz ve Mimarlar Odası yöneticisi Alper Erden Engiz ile mimarlar katılım gösterdiler.

Gerçekleşen toplantıda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanı Alper Gökçay bir sunum gerçekleştirdi. Yapılan sunumda Balbey Mahallesi Yenileme Projesi ile alakalı bilgiler paylaşıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi olan Antepe İnşaat A.Ş. tarafından uygulanacak olan kentsel dönüşüm projesi genel hatlarıyla aktarıldı. Mimarlara ayrıntıları anlatan Alper Gökçay, projenin tüm safhalarının Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yönetileceğini aktardı.

Antalya’da oldukça önemsenen Balbey Mahallesi Yenileme Projesi’nin bu yıl içerisinde başlanacağını söyleyen Alper Gökçay, “Sayın Başkanımız Muhittin Böcek’in talimatı ile bu projeye bu yıl içerisinde başlanılacak. Antalya Mimarlar Odası’nın projeye dair görüşlerini almak bizim için çok değerli olacak. Bu görüşler doğrultusunda projeye son halini vererek inşaat aşamasına geçmek istiyoruz. Antalya’da bekleyen kentsel yenileme projelerinden bir tanesine daha başlamak için heyecanlıyız.” dedi.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments