Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriTrabzon Cazibe Merkezine Dönüşecek!

Trabzon Cazibe Merkezine Dönüşecek!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu kentte yapılan imar ve inşaat çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Yapımı devam eden Ortahisar Millet Bahçesi hakkında detaylı bir bilgilendirmede bulunan Başkan Zorluoğlu kent genelinde çok önemli projelerin inşaatlarının hız kesmeden sürdüğünü ifade etti.

Ortahisar Millet Bahçesi hakkında, “Ortahisar Millet Bahçesi’nin deniz tarafında yer alan binaların acele kamulaştırma kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Millet Bahçesi’nin birinci etabında inşaat çalışmaları yoğun bir şekilde sürüyor. İkinci etap için de proje aşamasında etkin bir çalışma yapılıyor. Her iki etap da tamamlandığında Trabzon’a yakışır bir yaşam alanı kente nefes aldıracak. Millet Bahçesi, Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nun bulunduğu alanda yapılıyor. Proje kapsamında bir futbol sahası ve diğer sosyal donatılar inşa ediliyor. TOKİ’nin yönetiminde gerçekleştirilen projenin tamamlanması ile Trabzon’a yeni bir cazibe merkezi kazandırılmış olacak” dedi.

Trabzon’daki diğer projeler hakkında da bilgi veren Murat Zorluoğlu, “Sümela Manastırı’nda devam eden teleferik projemiz var. Bu projede artık son aşamaya geldik. Bir yatırımcı ile temasımız bulunuyor. İhaleyi ilerleyen günlerde yapmak istiyoruz. Planetaryum ve Bilim merkezi Projesi için de imzaları attık. Bu proje 12 milyon TL’ye malolacak. Bunun 10 milyon TL’sini Sanayi Bakanlığı, 2 milyon TL’sini ise Trabzon Büyükşehir Belediyesi karşılayacak. Mart ayında ihalesini yapmayı amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments