Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriKahramanmaraş'ta Dönüşümler Devam Ediyor

Kahramanmaraş’ta Dönüşümler Devam Ediyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, katıldığı bir programda il genelinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Başkan Güngör, pandemi destekleri, kültür ve turizm çalışmaları, Yedikuyular Kayak Merkezi, Tekke Kentsel Dönüşüm Projesi, Kapalı Çarşı Cephe İyileştirme Çalışması, Valilik Meydanı ve Önsen Köprüsü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Tekke Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili olarak konuşan Güngör, “İlk etap kapsamında bin konutluk bir dönüşüm hedefliyoruz. Saçaklızade’de inşa ettiğimiz 100 konutu tamamlıyoruz. TOKİ, Kurtlar’da 551 konutun inşasına başladı. Kentsel dönüşüm projeleri üzerinde hükümetimiz ve bakanlığımız da son derece hassas. Tekke’deki hak sahipleriyle de görüşmeler sürüyor. Projemizin tamamlanmasıyla bölge tarihi dokuya uygun mimarisiyle önemli bir merkez olacak” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İl Özel İdare ve Valilik binasının bulunduğu ada için planlanan projenin son durumu hakkında bilgi paylaştı. Güngör, “Şehir merkezinde yer alan İl Özel İdare binası fonksiyonel değil. Şehir siluetini de bozuyor. Ada içerisinde ekonomik ömrünü tamamlamış binalar var. Bakanımız Sayın Murat Kurum da şehrimizi ziyaretinde binanın yıkılmasının uygun olacağını düşündüğünü iletmişti. Büyükşehir Belediyesi olarak İl Özel İdare binası ve bulunduğu adayı kapsayan projemizin hazırlık sürecini başlattık. Önemli bir mesafe aldık. Şehrin tarihi dokusunu yansıtan, ticari alanı ve otoparkıyla çok önemli bir proje olacak. Hazırlıklarımız sürüyor. Önümüzdeki günlerde de Sayın Bakanımıza sunumumuz olacak. Bölgedeki ticari hayatı daha da canlandıracak projemiz şehrimiz için hayırlı olsun” dedi.

Önsen Köprüsü projesinin tamamlandığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ihale tarihinin de alındığını müjdeledi. Güngör, “Önsen bölgesi genişlemeye imkan tanıması sebebiyle yeni bir cazibe merkezi olmaya aday bir bölge. Buranın imar planını tamamladık. İlçe belediyemizle buradaki plan sorununu ortadan kaldırmış olacağız. Yapımı devam eden Kurtlar toplu konutunun yanı sıra köyden mahalleye dönüşen bölgemizde 60 bin civarında hemşerimiz yaşıyor. Yaptığımız çalışmalarla orada bir servis yolu oluşturduk ve hemşerilerimize kontrollü geçiş verdik. Köprü projemiz de tamamlandı, Şubat ayında ihalesini gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz yılsonuna kadar köprüyü tamamlamak. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments