“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerAtatürk Havalimanı Millet Bahçesi Projesinde İlk Adım Atıldı!

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi Projesinde İlk Adım Atıldı!

İstanbul Havalimanı inşaatının tamamlanması ile beraber kademeli olarak boşaltılmaya başlanan Atatürk Havalimanı için millet bahçesi projesinde ilk adım atıldı. Detaylar haberimizde!

Tamamlandığında Türkiye’nin en büyük millet bahçesi olacak olan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi için beklenen ilk adım atıldı. 

Atıl Durumdaki Binaların Yıkımı İçin İhale Açıldı! 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesinde bulunan Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) tarafnıdan boşaltılan İstanbul Atatürk Havalimanı içerisinde yer alan kullanılmayacak binalar için yıkım ihalesi açtığını duyurdu. 

En son Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği olarak kabul edilen TeknoFest etkinliğine ev sahipliği yapan Atatürk Havalimanı için böylelikle millet bahçesi projesi hakkında ilk resmi adım da atılmış oldu. 

İstanbul Atatürk Havalimanı Başmüdürlüğü binasında 8 Ekim 2019 tarihinde yapılacak olan ihale ile atıl duruma düşen Çelebi Hava Servisi A.Ş., Havaş ve Sistem Lojistik Ltd. Şti binaların, Petrol Ofisi A.Ş. ‘ye ait olan taşınmazların yıkılması ve söz konusu alandan çıkarılması işi verilecek. 

Amerika’yı Dörde Katlayacak!

Amerika’da yer alan Central Park ile mukayese edildiğinde yapılacak olan İstanbul Millet Bahçesi projesi bu parktan tam 4 kat daha büyük olacak. Proje sayesinde hem İstanbul’da kişi başına düşen yeşil metrekaresi arttırılmış olacak hem de vatandaşların ücretsiz olarak yararlanabileceği yeni bir sosyal proje hayata geçirilmiş olacak. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment - “Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments