“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerBakan Kurum Açıkladı! Elazığ'da Kentsel Dönüşüm 10 Gün İçinde Başlayacak!

Bakan Kurum Açıkladı! Elazığ’da Kentsel Dönüşüm 10 Gün İçinde Başlayacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Elazığ’da yaşanan deprem sonrası şehrin yeniden inşası için kentsel dönüşüm temellerinin 10 gün içerisinde atılacağını açıkladı. Depremde en çok hasar gören Elazığ Sürsürü Mahallesi ve Mustafa Paşa Mahallesi için kentsel dönüşüm takvimi açıklandı. Detaylar haberimizde.

24 Ocak Cuma akşamı meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremden büyük hasar alan Elazığ’da depremin yaraları sarılmaya devam ediyor. 

Bakan Kurum Açıkladı: Depremzedeler Yeni Evini Yıl Sonuna Kadar Teslim Alacak!

Deprem haberinin gelmesi ile beraber Elazığ’a giden ve halen bölgede denetimlerini sürdüren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında depremde en çok hasar alan Sürsürü ve Mustafa Paşa Mahallesi için kentsel dönüşüm sürecini başlatacaklarını duyurdu. 

Bakan Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında Elazığ’da kentsel dönüşüm çalışmalarına değinerek”Sürsürü Mahallesinde 10 gün içerisinde temel atacağız. Mustafa Paşa’da da temelimizi eş zamanlı atıp, hızlı bir şekilde yıl sonuna kadar konutları bitirmek istiyoruz” dedi. 

Depreme Dayanıklı Konutlar İnşa Edilecek, Vatandaşın Can Güvenliği Garanti Altına Alınacak!

Aktif fay hattı üzerinde bulunan Elazığ’da inşa edilecek olan yeni konutlar depreme dayanıklı olarak üretilecek.  Bu sayede deprem riski yüksek olan bölgede vatandaşın can güvenliği garanti altına alınmış olacak. Tabut binalar kentsel dönüşüm ile yenilenecek ve depreme dayanıklı binalar haline getirilecek. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments