“reocom
Ana SayfaHaberlerDeğerli Konut Vergisi Beyanname Verme ve Son Ödeme Tarihi 1 Ay Uzatıldı!

Değerli Konut Vergisi Beyanname Verme ve Son Ödeme Tarihi 1 Ay Uzatıldı!

Büyük tartışmalara neden olan değerli konut vergisi hakkında beklenen erteleme kararı açıklandı. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda değerli konut vergisi beyanname verme süresi ve son ödeme tarihi hakkında uzatma kararı alındığı duyuruldu. Detaylar haberimizde…

Mesken nitelikli olarak kullanılan ve değeri 5 milyon liranın üzerinde olan taşınmazların sahiplerini ilgilendiren değerli konut vergisi hakkında son dakika gelişmesi yaşandı. 

GİB Açıkladı: Değerli Konut Vergisinde Son Dakika Gelişmesi!

Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi tarafından yapılan duyuru ile söz konusu değerli konut vergisinin son beyanname ve ödeme tarihlerinin uzatıldığı ilan edildi. 

Gelir İdaresi Başkanı Bekir Bayrakdar tarafından yapılan açıklama metni şu şekilde;

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı

Gelir İdaresi Başkanlığı Emlak Vergisi Kanunu Sirküleri/3 Konusu: Değerli Konut Vergisi beyannamesinin verilme süresi ile bu beyanname üzerine tahakkuk eden verginin ödeme süresinin uzatılması.

Tarihi: 7/2/2020

Sayısı: EVK-3 / 2020-1

İlgili olduğu maddeler: 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu Madde 47 ve 49

1. Giriş 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanununun 49 uncu maddesindeki yetkiye dayanılarak, söz konusu Kanunun 47 nci maddesine göre verilmesi gereken Değerli Konut Vergisi beyannamesinin verilme ve bu beyanname üzerine tahakkuk eden verginin ödeme süresinin uzatılması bu sirkülerin konusunu oluşturmaktadır.

2. Değerli Konut Vergisi Beyannamesinin Verilme ve Ödeme Süresinin Uzatılması 20 Şubat 2020 günü sonuna kadar verilmesi gereken 2020 takvim yılına ait Değerli Konut Vergisi beyannamesinin verilme süresi 20 Mart 2020 Cuma günü sonuna kadar, bu beyanname üzerine tahakkuk eden verginin 1 inci taksitinin ödeme süresi ise 31 Mart 2020 Salı günü sonuna kadar uzatılmıştır.

Duyurulur.

Değerli Konut Vergisi Beyanname Verme Tarihi ve 1. Taksit Son Ödeme Tarihi Ne Zaman?

Yapılan düzenleme ile beraber değerli konut vergisinde son beyanname verme tarihi ve 1. taksit son ödeme tarihi 31 Mart 2020 olarak güncellendi. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“UNICERA

Most Popular

Recent Comments