“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerGYODER / YETGİN: Yeni İnşaat Ruhsatı Başvurusu Yüzde 60 Azaldı, Konut Stoku...

GYODER / YETGİN: Yeni İnşaat Ruhsatı Başvurusu Yüzde 60 Azaldı, Konut Stoku Hızla Tükeniyor!

İnşaat ve gayrimenkul sektörü kriz iddialarını tartışmaya devam ederken Türkiye’nin en büyük gayrimenkul çatı derneklerinden biri olan GYODER’in Başkanı Feyzullah Yetgin gayrimenkul sektörü hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 2020 yılı gayrimenkul sektörü beklentileri ve hedefleri haberimizde.

GYODER Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin gayrimenkul sektörüne yönelik olarak önemli açıklamalarda bulundu. Yatırım Ortamının İyileştirilmesi başlığı ile GYODER tarafından düzenlenen Yüksek İstişare Kurulu toplantısı kapsamında açıklamada bulunan Yetgin hem sektörün mevcut durumunu hem de mevcut sorunların çözümü hakkında fikirlerini beyan etti. 

Yetgin: İnşaat ruhsatı başvurusu yüzde 60 azaldı, konut stoku hızla tükeniyor!

İnşaat ve gayrimenkul sektörünün son dönemdeki yasal düzenlemeler ile desteklendiğini belirten Yetgin “Kamunun sektöre yönelik son düzenlemeleriyle birlikte orta ve uzun vadede Türkiye’nin vizyonuna yakışır bir şekilde sektörde de düzenlemeye gidilmesi gerekiyor. Aynı zamanda yapılan bu regülasyonların da işletilmesi lazım. Son bir yılda yeni inşaat ruhsatlarının alımında yüzde 60’ın üzerinde azalma görüldü. Stoklar da yavaş yavaş eriyor. Bugün yurtiçi gayrimenkul piyasasının talep yönü konjonktürel olarak düşük olsa dahi, 2020 yılında sektörün tekrar canlılık kazanacağı aşikâr” diyerek yukarı yönlü çıkışı işaret etti. 

Gayrimenkul Sektörünün Önü Açık!

Yapılan yeni düzenlemelerin şu anda sektörün içerisinde bulunduğu mevcut sorunları aşması için önemli birer adım olduğunu belirten Yetgin ilgili tüm bakanlıkların destekleri ile sektörün içerisinde bulunduğu mevcut koşullardan güçlenerek çıkacağını iddia etti ve gayrimenkul sektörünün önünün açık olduğu değerlendirmesinde bulundu. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments