“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerBakan Murat Kurum'dan Son Dakika Açıklaması: Elazığ Deprem Konutları Ne Zaman Teslim...

Bakan Murat Kurum’dan Son Dakika Açıklaması: Elazığ Deprem Konutları Ne Zaman Teslim Edilecek?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde denetlemeye devam ederken bugünkü programını deprem ile yıkılan Elazığ’a ayırdı. Elazığ’da depremin oluşturduğu yaraların sarılmasına devam ederken yıkılan binaların yenilenmesi için yürütülen çalışmalara da tüm hızı ile devam ediliyor. Peki, Elazığ’da inşa edilen deprem konutları ne zaman bitecek, teslim tarihi belli mi, ne zaman teslim edilecek?

Elazığ’da 24 Ocak gününde meydana gelen şiddetli deprem ile ne yazık ki çok sayıda bina yıkılmış, enkaz altında kalan kişilerin vefat haberleri ülke çapında büyük üzüntü yaratmıştı. 

Bir kere daha Türkiye’nin deprem gerçeği ile yüzleşmesine neden olan depremin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hemen riskli yapıları belirleyerek deprem sonrası kentsel dönüşüm çalışmalarına hız vermişti. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Açıkladı: Depremin yaralarını saracağız

Deprem sonrasında yürütülen çalışmaları yerinde incelemek üzere Elazığ’a giden Bakan Kurum sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımlarında “24 Ocak’taki depremin ardından vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için Elazığ’ımızda başlattığımız çalışmaları yerinde incelemek üzere tekrar şehrimize geldik. İlk olarak 381 konut,10 dükkan ve cami inşa ettiğimiz Yazıkonak Mahallemizi ziyaret ettik. Karşıyaka Mahallemizde temeli atılan 439 konut ile 29 ticari ünitenin inşaat alanında incelemelerde bulunduk. Doğal malzemeler kullanılarak, bölgenin yöresel özelliklerini yansıtan projemizi yıl sonuna kadar bitirip Elazığlı kardeşlerimize teslim edeceğiz. İçinde camisi, bisiklet yolu, yeşil alanı ve kapalı otoparkı olan örnek bir dönüşüm projesini Elazığ Mustafapaşa’da hayata geçiriyoruz. Mahallemizin dokusunu koruyarak, zemin +4’ü geçmeyecek toplam 1478 konutluk projemizin ilk etabındaki 353 konutun inşasına hızla devam ediyoruz” diyerek konutların yıl sonuna kadar teslim edileceği müjdesini verdi. 

Bakan Murat Kurum denetimlerine hız verirken projede gecikme olmadan deprem mağdurlarının yeni evlerine bir an önce kavuşmalarını sağlamak için çalıştıklarını dile getirdi. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments