“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerDar Gelirli Ailelere Müjde! 100 Bin Sosyal Konut İçin Temeller Atılıyor!

Dar Gelirli Ailelere Müjde! 100 Bin Sosyal Konut İçin Temeller Atılıyor!

TOKİ dar gelirli ailelerin ev sahibi olmaları için çalışmaları hızlandırdı. TOKİ Başkanı tarafından son yapılan açıklamalara göre 100 bin sosyal konut projesinin temellerinin atılmaya başlandığına dair müjdeli haber verildi.

Ev almanın zor olduğu günümüz şartları içerisinde dar ve orta gelirli aileler de ev sahibi olmanın hayalini kuruyor. Bu süreçte TOKİ Başkanı Ömer Bulut tarafından yapılan açıklamaların ardından sosyal konutlar için müjdeli haber verildi.

Yapımı planlanan 100 bin sosyal konut projesi için çok uzun zamandır beklenen açıklama sonucunda temellerin atılmaya başlandığı ifade edildi.

2019 yılında dar ve orta gelirli aileleri yakından ilgilendiren iki farklı kampanya düzenlenmişti. Bu kampanyalar 150 bin konutluk ayrı sosyal konut kampanyalarından oluşuyordu. Bunun ardından Ömer Bulut konu hakkında bir açıklamada bulundu. Açıklamalarında ‘Öncelikli olarak 50 bin konuttan oluşan ilk kampanya için ilk kez geçtiğimiz yıl Mart ayında 67 farklı ilde 140 proje ile birlikte çalışmalar başlatılmıştı. Bu kampanyaya şimdiye kadar 638 bin kişinin başvuruda bulunduğu belirlendi. Hala inşaat çalışmalarının devam ettiğini söyleyebiliriz. İkinci kampanya için 50 bin konut sayısının yaptığımız düzenlemeler sonucunda 100 bine çıkarılmasına karar verildi. 81 ilin tamamında bulunan projeler için ise kura çekimleri devam ediyor ve yakın zamanda tamamlanmak üzere’ dedi.

3.5 Milyon Vatandaş Ev Sahibi Oldu!

Son  18 yıllık süreç içerisinde yapılan konut sayısının 901 bin 366 olduğu ifade edildi. Bunun anlamı ise yaklaşık olarak 3.5 milyon vatandaşın TOKİ tarafından doğrudan ya da dolaylı olarak güvenli ve sağlıklı bir yaşam alanı içerisinde yaşamasına olanak sağlandığının aldı çizildi. Sosyal konut projeleri ile birlikte kira öder gibi yüzde 10 oranında verilen peşinatın ardından aylık olarak 894 liradan başlayan sabit taksitlerle birlikte 240 ay vadeye kadar ev sahibi olabilecekleri belirtildi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments