“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerBakan Pakdemirli'den Volkswagen Açıklaması

Bakan Pakdemirli’den Volkswagen Açıklaması

Dünyaca ünlü Alman otomotiv devi Volkswagen’in Türkiye’de yapmayı planladığı fabrikaya ilişkin Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yaptığı çağrının yankıları sürüyor. Aydın kamuoyu bir süredir fabrikanın Aydın’a yapılıp yapılmayacağı hususundaki gelişmeleri takip ediyor. Fabrikanın Aydın’a kurulması için lobi girişimleri başlatılırken, Manisa’yı ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den fabrikanın yeri ile ilgili açıklama geldi. Pakdemirli, “Firma yatırım için Manisa’yı seçti” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Manisa’da kuru üzüm rekolte ve fiyatını açıklarken bir yandan imar sorunuyla ilgili gereken desteği vereceklerini diğer yandan da aylardır nereye yapılacağı resmi olarak açıklanmayan ve Alman kaynaklarında Manisa’nın isminin ön plana çıktığı Volkswagen firmasının yatırımı için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Manisa’da çalışmalara başladığını ifade etti.

Volkswagen Manisa’yı Seçti

Manisa’nın bir tarım şehri olmasının yanında önemli bir sanayi şehri de olduğuna dikkat çeken Bakan Pakdemirli, “Kendimi Manisa’da evimde hissediyorum. Manisa’da 515 bin hektarda tarım yapılan bir şehir. Manisa sadece tarım değil aynı zamanda bir de sanayi şehri. Sayın Sanayi Bakanımız Mustafa Varank bey beni birkaç ay önce aradı ve dedi ki ‘Manisa’da bir araba fabrikasının yatırım durumu var. Ne dersin, seni de ilgilendiren bir kısmı var. Çünkü araziler bakanlığınızı ilgilendiren kesimler var ve bakanlığınız çok önemli kilit bir noktada. Bu konuda ne yapabiliriz?’ dedi. Ne gerekiyorsa hepsini yap, tüm yetki sende bütün imzaları atabilirsin bakanlığın yerine çünkü Manisa bizim için çok önemli dedim” diyerek isim vermeden dünya devi otomobil firması Volkswagen’in yatırım için Manisa’yı seçtiğini ifade etti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments