Demirsan Mekanik Havalandırma
Ana SayfaHaberlerBaşkan Böcek, Kentsel Dönüşüm Alanını İnceledi

Başkan Böcek, Kentsel Dönüşüm Alanını İnceledi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Güneş Mahallesi’nde inşaat süreci devam eden kentsel dönüşüm alanını ziyaret etti. 

8 blok ve 355 konuttan oluşacak projenin şantiye alanını ziyaret ederek incelemelerde bulunan Başkan Böcek, yüklenici firma yetkilileriyle bir araya gelerek süreç hakkında bilgi aldı. Projeye ilişkin konuşma gerçekleştiren Böcek, şunları söyledi: 

“31 Mart seçimleri öncesi Gazipaşa’dan Kaş’a kadar bütün hemşerilerimizin mutlu olması için planlı, kurallı, kimlikli bir kent için geliyoruz demiştik. ‘Söz’ Muhittin Böcek sözü diyerek bütün projeleri tek tek hayata geçiriyoruz. Hatta siyaseten de Güneş Mahallesinde şunları yapacağım diye bir vaadim olmamıştı. Burada bir mağduriyet olduğunu gördük ve çalışma başlattık. 23 Mart’ta yer teslimi yapılmıştı. 29 Mart’ta burada bütün vatandaşlarımızın katılımıyla yüklenici firma ile temellerini attığımız projemiz hızla ilerliyor. İnşallah 29 Eylül 2023’te tamamlanmış olacak. Bir taraftan da Konyaaltı’ndan şehir merkezine 100. Yıl dahil olmak üzere uzanan 6 kilometrelik 4. etap hafif raylı sistem projesini ihale ettik. Projesi Cumhurbaşkanlığı’nda onayda bekliyor. Ayrıca yine 22 kilometrelik 5. Etap hafif raylı sistemimiz Kundu’ya kadar devam edecek. Burası Antalya ve Antalya’da yapılacak çok şey var. Bizim projelerimiz çılgın değil ama halkın yararına projeler. Önümüzdeki günlerde bunları zaten kamuoyuyla da paylaşacağız.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments