“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerBaşkan Yavaş Açıkladı: Ankapark Ne Olacak, Dikimevi Nata Vega Metro Projesi Uzatılacak...

Başkan Yavaş Açıkladı: Ankapark Ne Olacak, Dikimevi Nata Vega Metro Projesi Uzatılacak mı?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken akıbeti merak konusu olan Ankapark ve diğer projeler hakkında bilgi verdi. Detaylar haberimizde.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Ankara’nın projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. 

Sözcü Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulunan Başkan Yavaş merak edilen soruları yanıtladı. 

Ankapark Battı mı, Son Durum Ne, Proje Ne Olacak?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş “Ankapark, biz göreve gelmeden 1 ay önce ihale edildi. Bu proje çalışmıyor, ama oraya harcanan yaklaşık 750 milyon dolar para boşa gitmesin istiyoruz. Orayı değerlendirelim istiyoruz. Vatandaşa ‘Ne yapalım?’ diye soracağız. Ona göre bir çözüm yolu bulacağız. O para oraya harcanmasaydı metrolar bitmiş olurdu, ulaşımla ilgili sorun kalmazdı. Ankara’nın suyla ilgili sorunu kalmazdı. İyi yerlere harcanabilirdi. Buna benzer boşa giden milyonlarca lira var” değerlendirmesinde bulundu. 

Dikimevi Metrosu Nata Vega’ya Kadar 6 Durak Uzatılacak! 

Ankaralıların yakından takip ettiği metro hatları projeleri hakkında da bilgi veren Başkan Yavaş “Biz bu işleri profesyonel yapmak zorundayız. Geçen sene 600 milyon TL zararımız var. Zararlar devam ederse iflasa gidilebilir. Bu zararları azaltmak ve Ankaralıyı memnun etmek durumundayız. Şu müjdeyi verebilirim: Dikimevi’ndeki metroyu 6 durak daha ileri Nata-Vega’nın olduğu yere kadar uzatma çalışmalarına başladık. Yaklaşık 157 milyon euro tutuyor. Bir de Söğütözü’nde zaten var olan ama sinyalizasyon nedeniyle çalışmayan kısmı ODTÜ’ye kadar uzatacağız” dedi. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments