“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerTürkiye Müteahhitler Birliği İnşaat Sektörü 2020 Yılından Umutlu!

Türkiye Müteahhitler Birliği İnşaat Sektörü 2020 Yılından Umutlu!

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Ocak 2020 İnşaat Sektörü Analizi Raporu yayımlandı. İnşaat sektörünün en önemli raporları arasında gösterilen raporda 2020 senesi için inşaat sektörünün beklentileri ve değerlendirmelerine yer verildi.

Türk inşaat sektörünün büyük bir heyacanla beklediği Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Ocak 2020 İnşaat Sektörü Analizi Raporu yayımlandı. 

Deprem Değil İhmal ve Kusurlu Yapılar Öldürür! 

Elazığ’da yaşanan depremin de değerlendirildiği raporda “Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bu elim hadise müteahhitlik kriterlerini doğru belirleyecek yasal altyapının tamamlanması ve etkin biçimde uygulanması, yapı denetimlerinin hassasiyetle yapılması, kentsel dönüşüm sürecinin vakit kaybetmeden depreme karşı sıfır toleransla gerçekleştirilmesinin büyük önemini yeniden ortaya koymuştur. Deprem değil, ihmal ve kusurlu yapılar öldürür. Bu afetleri gündeme geldikçe konuşulan olaylar olmaktan çıkarmalı, deprem odaklı ve çevreye duyarlı kentleşme vizyonunu sürdürülebilir kılmalıyız” diyerek depreme karşı en önemli önlemin sağlam binalar olduğu bir kere daha vurgulandı. 

İnşaat Sektörü 2020 Yılından Umutlu 

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) İnşaat Sektörü Analizi raporunda 2020 senesi için ise “Mevcut tabloda inşaat sektörü için önümüzdeki dönemde kentsel dönüşüm sürecinin yeniden canlandırılması, kamu – özel işbirliği (KÖİ) projelerinin önceliklendirilerek verimlilik kriterleri çerçevesinde uygulanması ile büyük altyapı projeleri için uygun maliyetli dış finansman temin edilmesinin önemine işaret edilmektedir. Bununla birlikte, geçtiğimiz aylarda KÖİ ile tamamlanan şehir hastanelerine ilişkin olarak yeni projelerin finansal model değişikliği ile genel bütçe dahilinde sürdürüleceği açıklanmıştır” ifadelerine yer verildi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments