“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerÇevre Bakanı Kurum: Ankara Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi Dünyada Eşi Yok

Çevre Bakanı Kurum: Ankara Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi Dünyada Eşi Yok

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulundu. İncelemeler sırasında proje hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Kurum konuşmasında Ankara’ya yapılan bu projenin dünyada eşi benzeri olmadığını ifade etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde yapımı devam eden Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi çalışmalarını ziyaret etti. Ziyareti sırasında hem projenin yapım aşamalarını inceleyen Bakan Kurum hemde basın mensuplarına Ankara’da yapılan millet bahçeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Dünyada Eşi Benzeri Yok

Murat Kurum yapmış olduğu konuşmasında söz konusu projenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 2020 yıl sonunda tamamlanacağını açıkladı. AKM Millet Bahçesi projesinin Ankara’yı, Türkiye’yi değil tüm dünyayı ilgilendirdiğini ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum proje içerisinde kır lokantası, yöresel ürünlerin pazarlanacağı alanlar, millet kütüphanesi ve kıraathanesi, 1100 araçlık kapalı otoparkının olduğu, 5 bin kişinin aynı anda konferans yapabileceği, fuarların düzenlenebileceği sergi alanları olacağını ifade etti. 

Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi içerisinde ayrıca 6 bin metrekarelik biyolojik göletinin olacağını ifade eden Bakan Kurum burada her yaş grubunda ki çocuklar için parkların olacağı ifade etti. projenin ne zaman tamamlanacağına ilişkin açıklamasında ise Bakan Kurum yıl sonunu işaret etti. 

“İnşallah yıl sonu tamamlandığında hem Ankara’ya hem ülkemize değer katacak, dünyada da eşi benzeri olmayan bu projeyi yapmış, halkımıza kazandırmış olacağız. Ankara’ya, illerimiz tanıtımlarını yapmak amacıyla geliyorlar. Bu tanıtımları bugüne kadar çok iyi şartlarda yapamıyorduk.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment - “Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments