“Yapigundem
Ana SayfaGenelÇevre ve Şehircilik Bakanlığı Duyurdu: Kaçak Yapıların Yıkılması Çalışmaları Yeniden Başladı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Duyurdu: Kaçak Yapıların Yıkılması Çalışmaları Yeniden Başladı!

Kaçak yapılara af son dakika müjdesi beklenirken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yeniden yıkım çalışmalarına başladı. Kaçak Yapı Kanunu çerçevesinde uygulanan cezalar kapsamında af kapsamına girmeyen kaçak yapıların yıkımı için düğmeye basıldı. Korana virüs salgını nedeni ile zorunlu olarak verilen kaçak yapıların yıkılması hakkındaki çalışmalar yeniden başlarken yıkıma ilk olarak cennet koylara ev sahipliği yapan Bodrum, Marmaris, Ortaca ve Fethiye ilçelerinden başlandı.

Türkiye kaçak yapılaşma ile mücadeleye devam ederken tespit edilen kaçak yapıların yıkım çalışmaları yeniden başladı. 

KORANA VİRÜS SALGINI NEDENİ İLE ARA VERİLEN KAÇAK YAPILARIN YIKIMI İÇİN ÇALIŞMALAR YENİDEN BAŞLADI!

Türkiye’yi de etkisi altına alan korana virüs salgını nedeni ile zorunlu olarak ara verilen kaçak yapı yıkımı için çalışmalar yeniden başladı. 

Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerinin belirlenen kaçak yapılar için yıkım çalışmalarına verilen zorunlu ara sonrası yeniden start verildi. Muğla’nın en güzel koylarına ev sahipliği yapan Bodrum, Marmaris, Ortaca ve Fethiye sınırları içerisinde yer alan kaçak yapılar için yıkım başladı. 

Burada yer alan 584 kaçak yapı ekiplerin titiz çalışması ile yıkılacak. Hatırlanacağı üzere korana virüs salgını öncesinde başlayan çalışmalar kapsamında aralarında ünlü konut projelerinin de yer aldığı 500’ün üzerindeki kaçak yapı için yıkım çalışması gerçekleştirilmişti. 

YAPI KAYIT BELGESİ İPTALİ YAPILIYOR, KAÇAK YAPILAR YIKILIYOR! 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı verilen tüm yapı kayıt belgelerin uydu görüntüleri üzerinden tek tek inceliyor ve usule aykırı olarak alınan yapı kayıt belgesi iptal edilerek yıkım gerçekleştiriliyor. 

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Ortaca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan ortak çalışmada bu durumun tespit edildiği çok sayıdaki kaçak yapı için önce yapı kayıt belgesi iptali, ardından da yıkım kararı uygulanıyor. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments