“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriNormalleşme Süreci Konut Fiyatlarına Zam Olarak Yansıdı!

Normalleşme Süreci Konut Fiyatlarına Zam Olarak Yansıdı!

Korana virüs salgını sonrasında ekonomide normalleşme süreci ile beraber konut fiyatları rekor oranda artış gösterdi. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından başlatılan 1 sene ertelemeli tarihi kredi paketi ile beraber konuta talep adeta patlama yaşarken yaşanan talep yoğunluğu konut fiyatlarına zam olarak yansıdı. Konut sektörü düşen kredi faiz oranları sonrası altın dönemini yaşamaya başladı. 

KONUT KREDİSİ FAİZLERİ DÜŞTÜ, GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ ALTIN ÇAĞ YAŞAMAYA BAŞLADI! 

Kamu bankaları tarafından başlatılan 1 yıl ertelemeli konut kredisi kampanyası ile konut sektörü resmen talep patlaması yaşadı. 

Hem ikinci el hem de sıfır konut kredisi faiz oranlarında yaşanan düşüş ile vatandaşlar 1 yıl ertelemeli kredi paketinden yararlanmak için bankalara akın ederken ne yazık ki oluşan yoğun talep konut fiyatlarına zam olarak yansıdı. 

Özellikle de ikinci el konutlara gelen fahiş zamlar hem hayal kırıklığı yarattı hem de büyük tepki çekti. Tarihi kredi paketinin açıklandığı gün bazı konutların satış fiyatlarına 250 bin liraya varan oranlarda zam yapıldı. 

Gelen yoğun zam yağmuru ev sahibi olma hayali kuran vatandaşı hayal kırıklığına uğratırken yoğun tepki oluştu. Sosyal medyada konut fırsatçıları tarafından yapılan zamların ekran görüntüleri ifşa edilirken emlakçılar da yaşanan olaylara büyük tepki gösterdi. 

İnsanların böylesi kritik bir dönemde küstürülmemesi gerektiğinin altı çizilirken sıfır konut fiyatları ise kamu bankaları tarafından yapılan zam uyarısı ve zam yapan firmaların kampanya dışına çıkarılacağının açıklanması ile bir nebze de olsa kontrol altına alınmış durumda görünüyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments