Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriBakan Murat Kurum: 77 İlde 270 Millet Bahçesi Yapıyoruz!

Bakan Murat Kurum: 77 İlde 270 Millet Bahçesi Yapıyoruz!

Türkiye’de kişi başına düşen yeşil alan miktarını arttırmak amacı ile başlatılan millet bahçesi projeleri büyük ilgi görmeye devam ederken her ile en az 1 millet bahçesi projesi kapsamında çalışmalar hızlandırıldı.

Saraçoğlu Mahallesi Koruma Yenileme ve Yaşatma Projesi tanıtım toplantısına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu.

DAR GELİRLİ VATANDAŞLARA 12 BİN 500 SOSYAL KONUT MÜJDESİ!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bakanlık olarak hiç durmadan çalışmalara devam ettiklerini söyleyerek Ankara’da 91 bin konutun inşaatına devam ettiklerini söyleyerek bir yandan da dar gelirli vatandaşlara kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunmak adına 12 bin 500 sosyal konut inşa ettiklerini söyledi.

Bakan Kurum “77 ilimizde toplam büyüklüğü 50 milyon metrekareyi bulan 270 millet bahçesi yapıyoruz. Amacımız kişi başına düşen yeşil alan miktarımızı 8 metrekareden 15 metrekareye çıkarmak. Şu ana kadar; 35 millet bahçemizi açtık, kalanları tüm hızıyla devam ediyor.

Ankara’da da toplam büyüklüğü 3 milyon metrekareyi aşan 17 millet bahçesi yapıyoruz. Cebecide yaklaşık 60 bin metrekarelik alan içerisinde TOKİ’nin ihale ettiği, 1 ay içerisinde imalatlarına başlayacağımız ve önümüzdeki yıl vatandaşlarımıza teslim edeceğimiz stadımızın bulunduğu alanı yıkıyor, önemli bir projeyi yürütüyoruz” diyerek son durumu duyurdu.

Millet bahçesi projeleri ile hem kişi başına düşen yeşil alan miktarının arttırılması hem de vatandaşlara ücretsiz olarak kaliteli zaman geçirmelerini sağlayacak park ve bahçelerin oluşturulması amaçlanıyor.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments