Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriDiyarbakır'a Mola Evleri Yapılacak!

Diyarbakır’a Mola Evleri Yapılacak!

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, şehrin iki farklı noktasına engellilere ve ailelerine hizmet verecek Mola Evleri inşa etmek istediklerini duyurdu.

Vali Karaloğlu, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında düzenlenen Diyarbakır Kent Ormanı ve Piknik Alanı’ndaki uçurtma şenliğinde yaptığı konuşmasında, özel gereksinimli çocuk ve bireylerin farkındalığını kabul ederek toplumdaki yerlerini almalarını sağlamanın çok önemli olduğunu dile getirdi.

Engelliler için hem valilik hem belediye olarak yoğun çaba harcadıklarını söyleyen Karaloğlu, “Toplumdan da talebimiz şudur ki down sendromlu çocuklarımıza, bireylerimize onların farklılıklarını fark ederek yaşamamız gerekir” dedi.

Mola Evleri’nin ihalelerinin tamamlandığını, inşaat sürecinin ise yaklaşık 5 ay içinde biteceğini aktaran Karaloğlu, şöyle devam etti:

“Engelli yavrusunu evde bırakıp yıllarca evinden çıkamayan anne babalar olduğunu biliyoruz. İşte annelerin, babaların özellikle annelerin günün belirli saatlerinde gelip çocuklarını bizim Mola Evleri’ne bırakıp gidip çarşıda, pazarda kendi işlerini görebilmesi için şu an Diyarbakır merkezde iki noktada çalışma yürütüyoruz. Biri Şehitlik diğeri de Kayapınar’da olmak üzere şehrin iki noktasında engelli vatandaşlarımıza Mola Evleri oluşturuyoruz. İnşallah bütün zamanını engelli yavrusuna ayırmış annelerimizi, babalarımızı ve özelikle annelerimizi bir nebze rahatlatacak projemizi Diyarbakır’da hizmete alacağız.”

Karaloğlu, ihtiyaç halinde evlerinin sayısının yükseleceğini de belirtti.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments