Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerFirma HaberleriEaton’ın Desteğiyle Kurulan, Ege Üniversite Elektrik Tesisleri Laboratuvarı ve Topraklama Bahçesi Açıldı

Eaton’ın Desteğiyle Kurulan, Ege Üniversite Elektrik Tesisleri Laboratuvarı ve Topraklama Bahçesi Açıldı

Güç yönetimi şirketi Eaton Ülke Müdürü Yılmaz Özcan ve Ege Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Bahattin Tanyolaç başta olmak üzere üniversite yönetiminin, öğrencilerinin katılımıyla Ege Üniversite Elektrik Tesisleri Laboratuvarı ve Topraklama Bahçesi bugün açıldı.  

Geçtiğimiz dönemlerde de ürün bağışlarıyla birçok kurum ve kuruluşa destekte bulunan Eaton, Ege Üniversite’nde Elektrik Tesisleri Laboratuvarı’na verdiği destekle geleceğin mühendis adaylarının yanında yer aldı. 

Açılışta konuşma yapan Eaton Elektrik Türkiye Ülke Müdürü Yılmaz Özcan” Eaton olarak eğitime önem veren, geleceğin mühendis adaylarının yanında olan ve onlara yeni nesil ürünleriyle de destek olmaya çalışan bir şirketiz.” dedi. Açılan laboratuvarın hedefinin Avrupa’da elektrik tesislerinde verilen koruma ve topraklama konularında bilginin, piyasada kullanılan simulasyon programları ile projelerin çizilerek pekiştirilmesi ve en son olarak projelerin bizzat bölüm öğrencileri tarafından uygulanması ile eğitim süreçlerinin tamamlanması olduğunu belirten Özcan, “Bugün burada değerli Dekanımız Prof. Dr. Bahattin Tanyolaç, hocalarımız ve meslektaşlarımızla olmak bizleri oldukça mutlu etti.” dedi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments