Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriEsta İnşaat , Türkiye’deki Yatırımlarını Büyütüyor

Esta İnşaat , Türkiye’deki Yatırımlarını Büyütüyor

Dünya’nın birçok yerinde alışveriş merkezi ve fabrika binası gibi projelere sahip olan Esta İnşaat, Türkiye’de bulunan 1 konut projesine 3 adet daha ekleyecek. 

Rusya’daki taahhüt projeleriyle dikkat çeken Esta İnşaat, İstanbul’da bulunan Beyoğlu Benesta projesinin Rus vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görmesinin ardından Acıbadem, Bahçelievler ve Marmaris’te 3 yeni projeye daha başlayacak. 

Türkiye’deki projelerden bahseden Esta İnşaat Genel Müdürü Roksana Diker, “Bu projelerden Benesta Beyoğlu projesi tamamlandı ve oturum başladı. Sadece dükkanların satışı kaldı. Benesta Acıbadem şu anda ön satışta olan tek projemiz. Bunun yanı sıra Bahçelievler’de kendi arsamız üzerinde geliştirdiğimiz Benesta Bahçelieveler projemizde ise hafriyatı bitirdik” dedi. Yaklaşık 330 konut, 310 da ticari ünitenin olacağı Bahçelievler projesini ağustosta satışa başlayacaklarını açıklayan Diker şu bilgiyi verdi: “Marmaris’te ise bir yarım adamız var ve burada proje geliştireceğiz. 80 odalı 5 yıldızlı bir otel ile otele bağlı 30 ila 40 villanın olacağı bu projeyi gelecek yıl satışa sunmayı planlıyoruz.” dedi.

Şubat ayında satışı başlatılan Benesta Acıbadem projesinden bahseden Diker, “550 daireli ve tamamı büyük metrekareli dairelerden oluşan projemizin yüzde 25’ini sattık. İnşaatta kabanın yüzde 60’ını bitirdik. 2024 yılının haziran ayında projeyi teslim etmeyi planlıyoruz” dedi. Acıbadem’de metrekaresi 85 bin TL’den 150 dairenin ön satışa çıktığını belirten Diker, “Bunların yüzde 90’dan fazlası satıldı. Eylülde lansmanın başlamasıyla 150 daireyi daha satışa çıkmayı hedefliyoruz. Projede peyzaj ve yeşil alana çok önem verdik. 30 bin dönümlük arazimizin 15 dönümünü yani 2 futbol sahası büyüklüğünü parka ayırdık ve önce bu parkımızı çizdirdik. Sonra blokları etrafa yerleştirdik. Parkta 23 ila 24 aktivite yapılabilecek.” şeklinde konuştu. 

Zengin Rus kesimin yoğun talebiyle karşı karşıya kaldıklarını söyleyen Roksana Diker şu sözlerle konuşmasını bitirdi: “Bölgede çok sayıda hastane ve çok sayıda uluslararası okulun olması ve yeşil proje olmamız da Ruslar için tercih nedeni olmamızı sağladı. Özellikle zengin Ruslar alıyor. Daha önce Monaco, Saint-Tropez, Londra gibi şehirlere giderlerdi. Savaş nedeniyle şimdi İstanbul’a gelip kenti yaşayıp, bir de Türkiye’deki iyi sağlık sistemini de öğrenince fikirleri değişiyor. Bu nedenle 2+1 vatandaşlık kafasından çıkıp yaşamak için büyük daire alıyorlar.” Zengin kitlenin gelişinin hem gayrimenkul hem de ekonomi açısından pozitif etki sağlayacağını aktaran Diker, “Türk alıcılar için Ruslar pozitif etki yapıyor. Beraber yaşamaktan mutlu oluyorlar.” 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments