“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerFaiz İndirimi Ardından OSB'ler de Hareketlenmeye Başladı!

Faiz İndirimi Ardından OSB’ler de Hareketlenmeye Başladı!

25 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilen faiz indirimi sonrasında birçok sektör de hareketlenmeye başladı. Hareketlenen alanların başında ise Organize Sanayi Bölgeleri geldi.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya’nın görevden alınarak yerine Murat Uysal’ın başkanlık koltuğuna oturmasının ardından ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından 425 baz puan faiz indirimi gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen faiz indirimi sonrasında kamu bankaları da teker teker konut kredisi faizlerini düşürdü ve birçok sektörde hareketlenme başladı.

Faiz İndirimi Sonrasında Hareketlenme Başladı

Hareketlenmenin başladığı alanların başında Organize Sanayi Bölgeleri olduğu görüldü. İzmir’in önde gelen OSB başkanları, yatırımcılara “Bankalar da kredi faizlerini düşürüyor, yatırım iklimine girdik, bu fırsatı değerlendirmemiz gerek.” çağrısı yaparak hareketlenmenin ne denli büyük olduğunu dile getirdi.

Yatırım Yapmanın Tam Zamanı

İzmir’de Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren ve Tire Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Kosat Gürler yatırımcılara çağrıda bulunarak yatırım için en uygun zamana girildiğini ifade etti.

OSB Başkanları Yatırımcılara Çağrı Yaptı

Kamil Porsuk: “Merkez Bankası’nın faiz indirimine gitmesi, dövizin uzunca bir süre düşük ve stabil seyri, 2018’in ikinci yarısından itibaren girdiğimiz sıkıntılı süreçten sonra yatırım ve hareketlenme için uygun koşulları sağladığını düşünüyorum. Türkiye’nin en büyük OSB’lerinden biri olan KOSBİ’de yatırıma çağırıyorum. Yatırım yapmak isteyene KOSBİ olarak her türlü desteği vereceğimizi, OSB’mizin her türlü imkanını seferber edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.”

Aydın Telseren: “Merkez Bankası’nın faiz indirimi sonrası düşen kredi faizleri, doların 6 TL bandının altındaki dengeli seyri, enflasyonun görece düşüşü ile yatırımcı için en uygun zamanın şartlarını oluşturmuş bulunuyor. BAYOSB olarak bu dönemde bölgemizde süren yatırımlar hızlanırken, yeni yatırımcıların ilgisi de üzerimizde bulunuyor. Bu anlamda yeni yatırım planlayan, bu dönemi ülke ekonomisine yatırım katkısı vererek değerlendirmek isteyen tüm yatırımcıları bölgemize, BAYOSB’ye bekliyoruz.”

Kosat Gürler: “Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın son Para Politikaları Toplantısı’nda politika faizini 425 baz puan düşürerek yüzde 19,75’e çekmesi sonrası başta kamu bankaları olmak üzere bankaların kredi faiz oranlarında indirime gitmesi, yatırımcıların elini güçlendiren bir imkan yarattığını söyleyebilirim. Tüm teknolojik imkanlardan yararlanarak üyelerine hizmet veren TOSBİ olarak, bu hedefle hareket etmek isteyen yatırımcıları bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments