“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriFaiz İndirimi Gayrimenkul Sektörüne Can Suyu Oldu, Konut Satışları Arttı, En Kötü...

Faiz İndirimi Gayrimenkul Sektörüne Can Suyu Oldu, Konut Satışları Arttı, En Kötü Geride Kaldı!

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından başlatılan tarihi konut kredisi paketi ile gayrimenkul sektörü ihtiyaç duyduğu can suyuna kavuştu. 1 sene ertelemeli düşük faizli konut kredisi müjdesi ile beraber vatandaş ev almak için adeta bankalara akın ederken konuta talep patlaması yaşandı. Ekonomistler yapmış oldukları değerlendirme ile en kötüsü geride kaldı yorumlarında bulundu.

Kamu bankaları tarafından başlatılan tarihi kredi paketi ile beraber amaçlandığı gibi vatandaşın konuta olan talebinde rekor artış sağlandı. Ev sahibi olmak isteyen kişilerin harekete geçmesi ile beraber konut satış rakamları sert yükseliş trendine girerken ekonomistler gayrimenkul sektöründe en kötüsü geride kaldı yorumlarında bulundu. 

KORANA VİRÜS SALGINI SONRASI YENİ NORMALE KREDİ DESTEĞİ İLE BAŞLAYAN GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ SATIŞ REKORU KIRABİLİR!

Konu hakkında değerlendirmede bulunan Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör kaleme aldığı yazısında korana virüs salgını sonrası gelen ilk rakamların Türk ekonomisinde en kötünün geride kaldığına işaret ettiğini dile getirdi.  Alnus Yatırım Menkul Değerler’den Yunus Kaya ise yapmış olduğu değerlendirmesinde “Türkiye, faiz indirimlerine ilaveten kredi kanallarını da açınca konut ve otomotivde canlılık haziran ayında zirveye çıktı. Kötünün geride kaldığını görenlerin yatırım tercihlerinde borsadaki ucuz şirketler olmaya başladı” diyerek en kötünün geride kaldığı açıklamasında bulundu. 

KONUTA OLAN TALEPTE PATLAMA YAŞANDI! 

Kampanyanın duyurulması ile beraber konuta olan talepte büyük bir patlama yaşanırken bunun ilk gelen satış rakamları ile de teyit edildiği belirtiliyor.  Emlak Konut GYO tarafından satışa sunulan konutlarda rekor satış yapılırken sıfır konut satışları için de satış ofislerinin yoğun telefon trafiği yaşadığı, konuta olan talebin zirve noktasına ulaştığı müjdesi verildi.  Konut stokunun hızlı tükeneceğini belirten uzmanlar ise ev sahibi olmak isteyen kişileri konut fiyatlarına zam konusunda uyararak ellerini çabuk tutmalarını tavsiye ediyor.

SourceEmlak 365
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments