Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriHatay Antakya Teleferik Projesi İçin Beklenen İhale İlanı Resmi Gazete İle Yayımlandı!

Hatay Antakya Teleferik Projesi İçin Beklenen İhale İlanı Resmi Gazete İle Yayımlandı!

Hataylıların uzun süredir beklemiş oldukları teleferik müjdesi geldi. Hatay’ın turizm gelirlerini arttırması beklentisi nedeni ile büyük öneme sahip olan projeleri arasında yer alan teleferik projesi sonunda ihaleye çıkıyor.

Antakya İlçesi Habib-İ Neccar Dağı Arası ulaşımı sağlayacak olan 1100 Metre Uzunlukta 370 Metre Kot Farkında yer alacak olan teleferik saatte 1200 kişi taşıma kapasitesi ile hizmet verecek. Söz konusu teleferik Yapımı Ve 12 Yıla Kadar İşletilmesi hakkını elde etmek isteyen kişi ve kurumlar için kapalı teklif usulü açık arttırma yöntemi ile yapılacak.

HATAY ANTAKYA TELEFERİK PROJESİ İÇİN MUHAMMEN BEDEL 47 MİLYON 500 BİN TL!

Yapılacak olan 1100 metre uzunluğunda ki teleferik projesi Antakya İlçesi Habib-İ Neccar Dağı Arası ulaşım hizmeti amacı ile kullanılacak. Bölgenin turizm potansiyeli ve gelirlerine katkı yapması beklenen proje için ihale 3 Mart 2021 tarihinde Hatay Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantı Salonu içerisinde saat 14:00 itibari ile yapılacak.

Teleferik projesi ihalesi için belirlenen muhammen bedel 47 milyon 500 bin lira olarak açıklanırken yıllık kira bedeli ise 100 bin TL + KDV olarak belirlendi. İhaleye katılmak isteyen kişi ya da kurumlar mutlaka ihale dosyalarını hazırlayarak en geç 2 Mart 2021 tarihinde saat 17:00’ye kadar İhale Birimleri bölümüne teslim etmekle yükümlü tutulacaklar. Daha geç teslim edilen dosyalar ise ihaleye dahil edilmeyecek.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments