Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerKültürel HaberlerHatay Expo 2021 İçin Çalışmalar Sürüyor

Hatay Expo 2021 İçin Çalışmalar Sürüyor

“Medeniyetler Bahçesi” temasıyla 10 Aralık 2021-30 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılacak olan EXPO 2021’in gerçekleşeceği alan tanıtıldı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, beraberindeki heyete Antakya ilçesinde 105 bin dönümü yeşil olmak üzere 200 bin dönümde yapımı devam eden EXPO 2021 alanını tanıttı ve inşaat çalışmalarıyla ilgili bilgiler paylaştı.

Tanıtımın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Savaş, EXPO 2021’in Hatay’ın uluslararası alanda tanıtımına büyük katkı sağlayacağını belirtti. Kentin, organizasyonla ticaret ve turizmde önemli seviyeye geleceğine dikkat çeken Savaş, İskenderun ilçesinde de EXPO 2021 alanı oluşturulduğunu hatırlattı.

Savaş, EXPO alanlarını her türlü kültür, eğitim, turizm ve eğlence faaliyetleri için kullanacaklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Dikey ve organik tarım yapılan alanımız olacak. Bunun dışında 13 medeniyetimizi temsil eden bir mozaiğimiz, ‘medeniyetler bahçemiz’ olacak. 5 bin kişilik amfi tiyatromuzun olduğu ve her türlü sosyal-kültürel faaliyeti yapacağımız yer olacak. 10 bin metrekare içerisinde fuar merkezimiz olacak. Bunun dışında bütün şehirlerden gelen belediyelerin hem bahçeleri hem de satış reyonları olacak. Burada mutfağımıza ait yemeklerimiz yer alırken, İskenderun bölgesindeki alanımızda da UNESCO tarafından tescillenmiş gastronomi kentlerinin yemekleri olacak.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments