“reocom
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriHatay’da Yoncakaya ve Karamağara Yol Yapım Çalışmaları Tamamlandı 

Hatay’da Yoncakaya ve Karamağara Yol Yapım Çalışmaları Tamamlandı 

Hatay’da İçişleri Bakanlığı’nın Kırsal Altyapıya Destek (KIRDES) projesi kapsamında başlanan yol yapım çalışmaları tamamlandı. 

İçişleri Bakanlığının Kırsal Altyapıya Destek Projesi (KIRDES) kapsamında Hatay Valiliği ve Yayladağı Belediyesi protokolü ile Yoncakaya ve Karamağara bölgesinde yol yapım çalışmaları gerçekleşti.

Yolların tamamlandığını belirten Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, “İçişleri Bakanlığı Kırdes programı kapsamında Yoncakaya yoluna yapılan sıcak asfalt işlemi ardından sürücü ve yayaların yol güvenliği için şerit çekilmesi işlemi ile Karamağara bölgesine “Dalış ve Yat Turizminin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında kilit taşı kaplama çalışmalarımız gerçekleştirildi. Karamağara bölgesine yaklaşık 6,5 km kilit taşı ve kaplama çalışması yapılırken 6,5 km Yoncakaya Mahallemize sıcak asfalt çalışması uygulandı. Katkılarından dolayı İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Hatay Valimiz Rahmi Doğan ve Milletvekilimiz Sabahat Özgürsoy’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Mahallelerimize ve Yayladağı’mıza hayırlı olsun.” diye konuştu. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“UNICERA

Most Popular

Recent Comments