“Yapiradar
Ana SayfaHaberler‘’Yeni Evim Kampanyası İle İnşaat Sektöründe Hareketlilik Yaşandı’’

‘’Yeni Evim Kampanyası İle İnşaat Sektöründe Hareketlilik Yaşandı’’

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İnşaat ve Yapı Malzemeleri Sektör Kurulu Başkanı Cemil Yüksekdağ, Yeni Evim Kampanyası’nın sektöre hareketlilik kazandırdığını söyledi. 

İnşaat ve Yapı Malzemeler Sektör Kurulu’nun, MÜSİAD İzmir Şubesi ev sahipliğinde “Türkiye Yüzyılında Şehirleri Fark Et, İnşa Et” ana temasıyla düzenlediği Türkiye İstişare Toplantısı sonrası değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD İnşaat ve Yapı Malzemeleri Sektör Kurulu Başkanı Cemil Yüksekdağ, Yeni Evim konut kampanyasıyla ilgili konuştu.

Yüksekdağ, kentsel dönüşüm projeleri konusunda Kovid-19 salgını ve daha sonra Rusya ile Ukrayna arasında patlak veren savaş gibi ekonomiyi etkileyen gelişmeler nedeniyle istenilen noktada olunamadığını dile getirdi.

Buna rağmen ülkenin ve sektörün yapısının dinamik olduğunu dile getiren Yüksekdağ, “Doğru reformlarla, alınan doğru kararlarla kamunun da bu konuda gerçekten arkasında durarak desteğini vermesiyle çok daha iyi noktalara da gideceğiz inşallah.” diye konuştu.

Yakın zamanda İzmir’de yaşanan deprem gibi ülkedeki doğal afetlerin kentsel dönüşümün önemini gözler önüne serdiğini ifade eden Yüksekdağ, bu programın İzmir’de düzenlenmesinin amacının temel sebebinin farkındalık oluşturmak ve Türkiye’ye mesaj vermek olduğunu bildirdi.

“Kamu Bankalarının Bu İşe Destek Vermesiyle, Birikmiş Olan Bir Talep Şu An Aktif Olmuş Durumda”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Yeni Evim” adıyla açıklanan konut paketine değinen Yüksekdağ, şöyle konuştu:

“Biz zaten sektörün içinde olduğumuz için bu pakete yoğun ilgiyi gözlemliyoruz. Çok ciddi bir talep var. Kamu bankalarının da bu işe destek vermesiyle, birikmiş olan bir talep şu an aktif olmuş durumda. Sayın bakanlarımızla da yaptığımız görüşmelerde bunun geçici bir model olmadığını ve kalıcı bir kampanya olduğunu bize söylemişlerdi. Yani ‘Evi olmayan vatandaşlarımız için kalıcı bir model tasarladık’) demişlerdi. Sosyal devlet anlayışı gereği de bunun çok yerinde olduğunu ve destekçisi olduğumuzu beyan ediyoruz. Piyasada da bunun hareketini çok hızlı bir şekilde gözlemleyebiliyoruz.”

Cemil Yüksekdağ, bu dönemde yeni kampanyaların da duyurulmasıyla inşaat sektöründe önemli büyüme görüleceğini öngördüklerini sözlerine ekledi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments