“reocom
Ana SayfaHaberlerİzmir’de 4 Bin 604 Konutun Deprem Dönüşümü Tamamlandı

İzmir’de 4 Bin 604 Konutun Deprem Dönüşümü Tamamlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İzmir’de depremden hasar gören 4 bin 604 konutun yapımının tamamlandığını ifade etti. 

İzmir’de depremden hasar gören alanlarda yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kentte tarihin en büyük dönüşüm çalışmasını başlattıklarını anımsatarak 5 bin 061 konutun şu an itibarıyla 4 bin 604’ünün yapımının tamamlandığını söyledi.

İnşaat Deryası’nın haberine göre, Bakan Kurum, bugüne kadar İzmir’de 27 milyar lira yatırım değerine sahip 19 bin 430 konutun inşa edilerek bittiğini ve sahada 11 milyar liralık yatırım değeri olan konutun yapımının devam ettiğini açıkladı.

‘İlk Evim, İlk Evim Arsa’ sosyal konut projesi kapsamında ise 12 bin 400 konutun inşasının yapılacağını ve 25 bin konut arsasını da depreme dayanıklı evlerin yapılabilmesi için tahsis edileceğini kaydeden Kurum, ekonomisine katkı sağlayacak, istihdamı arttıracak ‘İlk İş Yerim’ projesi kapsamında 700 iş yerinin kazandırılacağını sözlerine ekleyerek İzmir’deki kuraların 6-13 Şubat tarihleri arasında çekileceğini bildirdi. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“ADANA

Most Popular

Recent Comments