“Yapiradar
Ana SayfaGenel‘’İnşaat Sektöründe Devrim Yaratabilecek Yapı Malzemeleri Mevcut’’

‘’İnşaat Sektöründe Devrim Yaratabilecek Yapı Malzemeleri Mevcut’’

İçege İnşaat Firma Sahibi Arif Tarım, inşaat sektöründe devrim yaratacak birçok yapı malzemesi bulunduğunu söyledi. 

Işık üreten çimentoları, tuğla soğutma sistemleri gibi birçok yapı malzemesinin inşaat sektöründe devrim yaratabilecek nitelikte olduğunu belirten İçege İnşaat Sahibi Arif Tarım, “İnşaat sektöründe kullanılan malzemeler, teknolojinin gelişmesine paralel bir şekilde gelişiyor. Şu anda sınırlı olarak kullanılmakla birlikte birçok yapı malzemesinin yenilikçi bir kullanım sunduğunu belirtebiliriz. Yarı saydam ahşap, sigara izmaritlerinden tuğla; bunların yanı sıra tuğla soğutma sistemleri oldukça dikkat çeken yapı malzemeleri arasında yer alıyor.” dedi. 

İnşaatta öngörülen gelişmelerin yaşanmaya başladığını belirten Tarım, “Sektörde yapılan çalışmalar, yapıların çok önemli bir form kazanmasını sağlıyor. Beton başta olmak üzere sektörde tercih edilen yapı malzemelerinin tamamında gelişme sürecinin başladığını belirtmek mümkün. Süreç içinde çok daha yenilikçi yapı malzemelerinin kullanıma sunulacağını öngörebiliriz.” şeklinde konuştu. 

İnovatif bir üretim süreciyle geliştirilen yapı malzemeleri arasında yer alan tuğla soğutma sistemleri hakkında açıklamalarda bulunan Arif Tarım, bu tür sistemlerin temel özellikleri hakkında şu açıklamaları yaptı: 

“Tuğla soğutma sistemi, iç mekanları serinletecek çözümler arasında yer alıyor. Kil ve hidrojel kombinasyonu ile geliştirilen bu tür sistemler, iç mekanları serinletme noktasında kalıcı bir etki sağlıyor. İnşaat sektöründe devrim yaratabilecek malzemeler arasında kendisine yer bulan tuğla soğutma sistemlerinin ilerleyen dönemlerde sıklıkla talep edilen bir yapı malzemesi olacağını ifade etmek mümkün.”

Yenilikçi yapı malzemelerinden bir diğerinin ışık üreten çimentolar olduğunu ifade eden Arif Tarım, “Bu tür çimentolar ışığı emme özelliğine sahip. Çok özel bir şekilde geliştirilen ışık üreten çimentoların geniş bir kullanım alanına sahip olduğu biliniyor. Özellikle enerji tüketiminde tasarrufu mümkün kılmasıyla dikkatleri üzerine çeken çimentoların ilerleyen dönemlerde inşaat sektöründe çok önemli bir konumda yer alacağını söylemek mümkün. Işık üreten çimentoları akıllı çimento olarak da değerlendirmek olanaklı.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments