Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerYatırım Haberleriİstanbul Bağcılar'a Yaşlı Bakım Merkezi İnşa Ediliyor

İstanbul Bağcılar’a Yaşlı Bakım Merkezi İnşa Ediliyor

İstanbul’un Bağcılar ilçesinde hayata geçirilen Yaşlı Bakım Merkezi’nin inşaat çalışmaları başladı.


Bağcılar’da yeni bir inşaat projesi başladı, Yaşlı Bakım Merkezi için ilk kepçe vuruldu. 2 bin 129 metrekarelik inşaat alanı bulunan projenin 2 bin 545 metrekare yeşil alanı bulunuyor. Sancaktepe Mahallesi Birlik Caddesi’nde yükselen proje 5 katlı olarak tasarlandı. Projede dinlenme, fizik tedavi, egzersiz, beslenme ve diyet odaları yer alacak. Ayrıca el işi, müzik, takı, hobi, akıl oyunları, duş alanları, kuaför salonları, kafeler, resim ve sanat atölyeleri gibi misafirlerin temel ihtiyaçlarını karşılayabileceği ve keyifli vakit geçireceği alanlar yer alacak.


Geniş yeşil alanıyla dikkat çekecek Yaşlı Bakım Merkezi’nde sağlık görevlisi, psikolog, diyetisyen, fizik tedavi uzmanı, yaşlı bakım elemanları görev yapacak. Binanın bahçesinde yürüyüş ve oturma alanları, park ve havuz, ağaçlar, süs bitkileri, çocuk oyun alanı ve amfi tiyatro bulunacak. Proje inşaatının 10 ay içinde tamamlanması planlanıyor.


Projeyle ilgili bilgi veren Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, yaşlıların fiziksel ve ruhsal sağlıklarının korunmasını, sosyal ilişkilerinin geliştirilmesini, huzur, güven ve refah içinde bulunmalarını sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Çağrıcı sözlerine şöyle devam etti: “Yaşlılarımız geçmişimizden bize kalan en değerli mirasımızdır. Biz onlara karşı üzerimize düşen neyse hakkıyla yapmak için elimizden geleni yapıyoruz. Hayallerindeki yaşlılık dönemini yaşamaları için ilk adımı attık. Şimdiden hayırlı olsun diyorum. İnşallah kısa zaman sonra büyüklerimiz akranlarıyla ve torunlarıyla burada keyifli zamanlar geçirecekler.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments