Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriSamsun'da Yeni Sanayi Sitesi İnşa Ediliyor

Samsun’da Yeni Sanayi Sitesi İnşa Ediliyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Toybelen Sanayi Sitesi’nde devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Başkan Mustafa Demir, “Şehir merkezi dışına taşınacak olan Gülsan Sanayi Sitesi, Toybelen de inşa edilecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ, Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Valiliği arasında 4 Mayıs 2020 tarihinde protokol imzalanmıştı. Bu protokol çerçevesinde ihaleye çıkıldı. İhale kesinleşti. Bugün itibariyle esnaflarımızın müracaatını başlatmış bulunuyoruz. Toybelen Küçük Sanayi Sitesi’nde sanayi esnafımızın kullanacağı 1526 dükkan olacak. Bunun haricinde 82 adet ticari birim olmak üzere toplam 1608 adet işyeri proje kapsamında inşa edilmektedir. Ayrıca bugün itibariyle ilk müracaatta geçmişe dönük en az 3 yıl Gülsan Sanayi Sitesi’nde esnaf olma şartı aranacak. 15 Ocak’ta ilk müracaatlar tamamlandıktan sonra Büyükşehir Belediyemizce ilgili birimler tarafından değerlendirme yapılacak. Şartlar ile ilgili hak sahibi olduğu tespit edilirse kesin hak sahibi olacak. Sanayi Sitesi 100 ve 200 metrekarelik işyerlerinden oluşacak. 348 adet işyeri 100 metrekare, 1178 adet işyeri ise 200 metrekare olacak. Ayrıca ticari birimlerimiz ise 25, 50, 100 ve 150 metrekare olmak üzere 82 adet. İşyerlerinin metrekare fiyat listesi ile ilgili olarak dükkan sahiplerimiz Büyükşehir Belediyemizden gerekli bilgiyi alacak. Çok güzel proje hazırlandı. Özellikle otopark noktasında da Türkiye’nin en modern sanayi sitelerinden biri olacak” dedi.

2022 yılı sonunda Gülsan’ı tamamen Toybelen’e taşımış olacaklarını belirten Başkan Demir şu açıklamalarda bulundu:

“Gülsan Sanayi Sitesi taşındıktan sonra bu alanı, içerisinde Selahaddin Cami olacak şekilde Samsun’a rekreasyon alanı olarak kazandıracağız. Samsun Fuarı da Mert Irmağı’ndan başlayıp belediyenin karşısından Kültür Merkezi’nin arkasına kadar gelecek şekilde yeni konsepti ile proje çalışmalarını 2021 yılında başlatıyoruz. Şehrimize ve esnafımıza hayırlı olsun. Bu proje Türkiye’de ilk defa Sanayi kentsel dönüşüm projesi olacak.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments