“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerİstanbul'a Rezerv Konut Alanlarının Artırılması Adına Yeni Proje

İstanbul’a Rezerv Konut Alanlarının Artırılması Adına Yeni Proje

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul Projesi ile oluşacak yeni konut alanlarına dair açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum konuşmasında deprem riskine ilişkinde bilgiler verdi.

Çevre ve Şehirclik Bakanı Murat Kurum gün içerisinde yapmış olduğu konuşmasında Kanal İstanbul Projesi ile yeni konut üretimi hakkında açıklamalarda bulundu. 

Kanal İstanbul Projesi ve Yeni Konut Projeleri

Bakan Murat Kurum, Kanal İstanbul Projesine ilişkin detaylı bir açıklamada bulundu. Konuşmasının önemli bir bölümünde Kanal İstanbul Projesi’nde vatandaşların doğru bilgilendirilmesi konusu üzerinde duran Çevre Bakanı Kurum, önemli açıklamalarda bulundu. 

Kanal İstanbul Projesi’nin depreme, su kaynaklarına, iklime, yeni göçlere, nüfus yoğunluğuna ve diğer etkilerine dair çalışmaları hatırlatan Bakan Kurum ayrıca bölgede inşa edilecek yeni konut projelerine ilişkin ise şu ifadelere yer verdi.  “Deprem riskini bertaraf etmek adına İstanbul’daki rezerv konut alanlarının olacağı önemli bir projeyi gerçekleştirmek istiyoruz. Bu çerçevede zaten bilim adamlarımız da depremin tetiklemeyeceğini net bir şekilde ifade ettiler. ‘Biz öyle söylemiştik, böyle söylemiştikten’ ziyade yapılması gereken projelerimize bakıyoruz.”

Kanal İstanbul Projesi Tamamlanacak

Kanal İstanbul Projesi’nin geleceği hakkında da konuşan Bakan Murat Kurum; Marmaray, 3. Köprü ve Osmangazi Projelerini hatırlatarak o projeleri nasıl gerçekleştirdiysek, milletimizle beraber Kanal İstanbul Projesi’ni de 2023 yılına giden yolda gerçekleştirecek adımları kararlı bir şekilde atacağız, dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments