“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerKanal İstanbul Planları Mayıs Ayında Askıya Çıkacak, İhale Tarihi Belli Oldu!

Kanal İstanbul Planları Mayıs Ayında Askıya Çıkacak, İhale Tarihi Belli Oldu!

Türkiye’nin en çok konuşulan gündem maddeleri arasında yer alan Kanal İstanbul projesi hakkında özel ekip kuruldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kurulan özel ekip tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında ihale süreci belirlendi. Yapılan açıklamalara göre Kanal İstanbul planı Mayıs ayında askıya çıkacak. Detaylar haberimizde…

Kanal İstanbul projesi hakkında muhalefet kanadı tarafından yapılan tüm itirazlara rağmen süreç büyük bir hızla ilerlemeye devam ediyor. 

Proje hakkında çalışmaları hızlandırması hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde Kanal İstanbul ekibi kurulurken Mayıs ayı itibari ile projenin planlarının askıya çıkarılacağı iddia edildi. 

Kanal İstanbul İhale Tarihi Haziran 2020 Tarihinde Netleşecek! 

Konu hakkında bir yazı kaleme alan Sabah Gazetesi yazarlarından Barış Şimşek projenin planlarının Mayıs ayı itibari ile askıya çıkarılacağını, Haziran ayında da kesinleşeceğini belirtiyor. 

Kanal İstanbul projesinin planlarının kesinleşmesi ile beraber Kanal İstanbul ihale süreci hakkında tüm aşamalar bitirilmiş olacak ve ihale yapılmasının önünde hiçbir engel kalmamış olacak. 

Kanal İstanbul Projesinin Maliyeti 2020

Deprem riski nedeni ile kentsel dönüşüm projelerine kaynak aranması nedeni ile eleştirilere neden olan Kanal İstanbul projesinin maliyeti 75 milyar lira olarak açıklanmıştı.  Kanal İstanbul projesinin etrafında yapılacak olan konut alanları da depreme dayanıklı konut ihtiyacını karşılayacak olması nedeni ile aslında projenin bir nevi depreme hazırlık projesi olduğu da savunuluyor. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments