Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriKaracasu'ya 2 Yeni Otel Müjdesi

Karacasu’ya 2 Yeni Otel Müjdesi

Aydın’ın deniz turizmi olmayan ancak turizm açısından potansiyeli en yüksek ilçelerinden Karacasu’nun uzun yıllar beklediği otel konusunda girişimlerin olumlu sonuç verdiğini Kaymakam Ahmet Soley müjdeledi.

Kaymakam Ahmet Soley, ilçeye iki adet toplam 50 yataklı otel inşaatının başlayacağını söyledi. Soley konu hakkında, “İki tane 50 yataklı otele kavuşuyoruz. Karacasululardan ne yazık ki desteği göremedik ve dışarından yatırımcı çekmek zorunda kaldık” dedi.

Nevşehirli iş adamları tarafından yapılacak otellerden birinin Palamutçuk’ta, birinin Geyre’de yapılacağı belirtildi. Afrodisias, eski evleri, seramik ocakları, Arapapıştı Kanyonu, şelaleleri, yaylaları, dini turizm alternatifleri, fotoğrafçılığa yönelik seçenekleri ile bir cazibe merkezi olan Karacasu’da yıllardır dile getirilen konaklama sorunu bu otellerle ortadan kalkmış olacak. Balon turizminin başlaması ile otele daha büyük ihtiyaç duyulacak. Bilindiği gibi geçen yıl düzenlenen festivale yurt içi ve dışından gelen katılımcılar ilçede yeterli tesisin olmamasından dolayı Nazilli’de konaklatılmıştı.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments