“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerKeçiören Cumhuriyet Kulesi'nin İhalesi Yapıldı

Keçiören Cumhuriyet Kulesi’nin İhalesi Yapıldı

Keçiören Cumhuriyet Kulesi için geçtiğimiz cuma günü ihale yapıldı. Kuleye ilişkin açıklamalarda bulunan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Kulemizin açılışını 2021 yılında yapacağız” dedi…

Ankara’daki yapımı 17 yıldır bitmeyen Keçiören Cumhuriyet Kulesi’nin ihalesi cuma günü gerçekleştirildi. Kulenin 2021’de açılacağı belirtildi.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre; Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Kulemizin açılışını 2021 yılında yapacağız. Yüksekliği de 30 metre daha artarak 145 metre olacak” diye konuştu. 

Bugüne kadar 27 milyon TL harcanan ve yıkılması için 20 milyon TL gereken kule için yapıma devam kararı verilmişti. Şimdi 70 milyon TL daha harcanacak ve kule 100 milyon TL’ye yapılacak. 

Kule tamamlandığında bir cam fanus içinde döner restoran, çocuklar için uzay terası, seyir terası, nikah salonu, sergi salonu, kafeterya, hediyelik eşya bölümü, kafeler ve spor merkezi bulunacak.

Hindistan’daki Tac Mahal mimarisinden esinlenerek tasarlanan kulede Ankara Savaşı, Kurtuluş Savaşı ve Keçiören’in doğal yapısını anlatan heykellere de yer verilecek. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments