Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriKızılay Meydanı Yenileniyor

Kızılay Meydanı Yenileniyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nde yer alan habere göre; kent merkezindeki sıkışıklığı gidermeyi amaçlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kızılay Meydanı’ndaki eski yapıları yıkarak Atatürk Bulvarında yeni bir meydan inşa etmek için kolları sıvadı.

Göreve geldiği günden itibaren şehirde görüntü kirliliği yaratan, eskiyen, riskli yapılar ile ilgili çalışma başlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, şehre yeni bir vizyon kazandırmak için ilk olarak Atatürk Bulvarında eski Şanmed binasının yıkımını gerçekleştirerek bölgeye meydan kazandırmıştı. Devamında şehrin kalbi konumunda bulunan Kızılay meydanının yıkımı için talimat verdi.

Eskiyen ve görüntü kirliliği yaratan yapıların yıkılması ile birlikte kent estetiğine katkıda bulunacaklarını belirten Başkan Beyazgül, Şanlıurfa’ya yakışan yeni meydanlar inşa etmek istediklerini söyledi.

Şanlıurfa’nın geleceği için durmadan çalıştıklarını belirten Başkan Beyazgül, “Eyyübiye’de üç güzergâhta kamulaştırmalarımız ve yol çalışmalarımız devam ediyor. Yine Şanlıurfa’nın uzun süredir sorunu olan Oto Alım Siteleri yeni yerine taşındı ve bu dönemde insanlarımız rahatladı. Nekropol alanı hem ışıklandırıldı hem de oradaki 35 tane konut yıkılmış oldu. Karakoyun üst geçidi ise gelir gelmez tamamladığımız projelerden biri. Beton yollar, asfalt yollar, Açıksu Caddesi, Buluntu Hoca Bulvarı ve Eyyübiye’nin çıkışında Akçakale Yolu ve onlarca proje… Şanlıurfa’nın sorunları çok ve gece gündüz çalışmalarımız devam ediyor. Her biri çok önemli proje her biri kangrenleşmiş sorunlar” dedi.

Yeni inşa edilecek meydanın Şanlıurfalılara hayırlı olmasını dileyen Başkan Beyazgül, “Buraya biz Kızılay Meydanı diyoruz bu nedenle de buranın yıkılması Şanlıurfa halkını mutlu ediyor, bu meydanın açılması Şanlıurfa’yı rahatlatıyor, bu meydanın yıkılması yine Urfa’nın tarihi alanlarının ortaya çıkması için ikinci büyük adım. Bundan sonra ise çok yakında belediye binamızın yıkım işleminin tamamlayacağız ve yanında ki iki tarihi binamız ortaya çıkacak ve orayı da ağaçlandıracağız ve bütün vatandaşlarımız gelecek bir yandan orada sinema, tiyatro seyrederken bir yandan ise öte tarafta çaylarını, kahvelerini içerek dinlenebilecekler. Şanlıurfa bu güzellikleri hak ediyor. Eski Ticaret ve Sanayi Odasının binası ne olacak diyorlar ve bende diyorum ki kepçelerin yüzü artık oraya döndü, inşallah en yakın zamanda bu bina ile ilgili temasımızı devam ettireceğiz ve Şanlıurfa’nın merkezinde, göbeğinde bir meydan açacağız. Buradaki işletme sahiplerine teşekkür ediyorum, buraya girer girmez bizlere çok büyük bir anlayış gösterdiler, kolaylık gösterdiler. Onlara bir kez daha teşekkür ediyorum. Emeği geçen bütün arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Bu yeni meydanımızın Şanlıurfa’mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments