Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerEkonomi HaberleriKOSGEB İnşaat Kredisi Destek Paketini Açıkladı

KOSGEB İnşaat Kredisi Destek Paketini Açıkladı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) inşaat kredisi desteği sağlayacağını duyurdu. KOSGEB tarafından sağlanan kredi imkanı sektörde büyük ilgi gördü.

İnşaat sektöründe yer alan küçük ölçekli firmalara destek sağlayarak kolaylık kazandıran KOSGEB inşaat kredisi, inşaat sektöründe oldukça sevilen ve tercih edilen bir seçenektir. İş hayatına yeni atılan inşaat firmaları bu kredi sayesinde yeni inşaat çalışmalarına başlayabiliyor. Ayrıca, KOSGEB inşaat kredisi inşaat sektörüne yapılan girişimlere teşvik etmek amacıyla verilmektedir. Bu sayede ülke ekonomisinin gelişmesine katkı sağlanmaktadır. 

Küçük ve Orta Ölçekleri İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın kredi imkanı sağladığı alanlar da oldukça geniştir. Örneğin; Sıhhi tesisat, ısıtma ve iklimlendirme, özel inşaat faaliyetleri, akışkanlar için hizmet projeleri, bina dışı inşaat faaliyetleri, yıkım ve şantiye hazırlığı, hizmet projeleri, elektrik tesisatı, inşaatlardaki tamamlayıcı işlemler gibi birçok inşaat alanında kredi seçeneği bulunuyor. 

KOSGEB inşaat kredisi başvurusu için ilgili işlemin nace kodunun bilinmesi gerekmektedir. İstekliler hangi alanda kredi başvurusu yapacağını KOSGEB resmi internet sitesi üzerinden bulabilirler. Bir miktar ödeme yapılan başvurunun ardından KOSGEB tarafından yapılan araştırmalar sonucunda inşaat kredisi verilip verilmeyeceğine karar verilir. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments