Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerMalatya'da Spor Kompleksi İnşaatı Devam Ediyor

Malatya’da Spor Kompleksi İnşaatı Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Arguvan ilçesine yaptırılan spor kompleksinin inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Çalışmaları yerinde ziyaret eden Malatya Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay, “Arguvan ilçesinde yapımı devam eden kapalı spor salonu inşaatındayız. Kapalı spor salonumuz yaklaşık 2 bin metre kare alana sahip ve 500 civarında seyirci kapasiteli olarak inşa ediliyor. Burada her türlü sportif faaliyetin yapılabileceği çok amaçlı bir spor salonu niteliğinde.” dedi. 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise tesis hakkında,  “Kapalı spor salonu olarak yapmış olduğumuz yaklaşık 500 kişilik ve içerisinde voleybol, hentbol, basketbol sahası olan ve diğer salon sporlarının yapılacağı bir spor salonunun inşaatı yükseliyor. İnşallah en kısa zamanda bunun resmi anlamda temel atma törenini de gerçekleştireceğiz. Arguvan’ımıza daha önce de Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak park yapmıştık. Şimdi de güzel bir kapalı spor salonu yapıyoruz. Tabi yollarla ilgili, altyapı çalışmalarıyla ilgili, çevre düzenlemeleri ile ilgili Büyükşehir Belediyesi olarak kültürel anlamda, sosyal anlamda ve tarımsal anlamdaki çalışmalarla ilgili Arguvan Belediyemizle birlikte paydaş olarak güzel çalışma örnekleri veriyoruz. İnşallah bu spor salonumuzun da en kısa zamanda bitirilmesi sağlanır ve Arguvanlı hemşerilerimizin hizmetine açılır.” açıklamalarında bulundu. 

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments